Pimedus, pori, hiired

Piinlik lugu, et pole tükk aega siia mitte midagi kirjutanud. Aga pole nagu kirjutada midagi, sest maal ei toimu viimasel ajal midagi.

Nüüd jälle käisime seal ja tegime viimased ettevalmistused talve tulekuks. Et noortele õunapuudele tüvekaitsed ja valget peletusvärvi peale. Õnneks on aeg, külmad talved ja aplad metsloomad teinud oma töö ning nõrgemad ilupuud-põõsad on lihtsalt “välja läinud”. Looduslik valik.

Hiirejahti pidasime 2 ööd. Tulutult. Üks- ja seesama hiir kavaldas üle nii meid kui ka lõkse. Teise päeva hommikul naela otsas rippuvast kotist leiba välja võttes selgus, et kodanik hiir oli öö läbi leivakotis omal moel lustinud. Sellepärast siis oligi nii vaikne. Ei isutanud enam üldse võileiva järgi.

November kui kõige pimedam kuu on kõige parem kahejalgsetele kutsumata külalistele tegutsemiseks. Tänane Postimeeski kirjutab, et Lõuna-Eestis on varguste laine, varastatakse suvekodudest kõike, mis müüa kannatab. Üllatavat pole siin midagi, sellised lained on tavaline igal aastal. Üllatav on vaid see, et ikka veel leidub inimesi, kes oma maakodudes väärtuslikku kraami hoiavad. Tuleks juba lumi maha, siis väheneks ka varastamine. Kes ikka julgeb varastada, kui jäljed maha jäävad.

2 kommentaari so far »

  1. 1

    No aga kus sa seda maakodus vajalikku väärtuslikku kraami siis hoiad? Tassid kogu aeg endaga kaasas? Suhteliselt võimatu, kui tegu on ikka maakodu, mitte lihtsalt suvekoduga, kus vaid kord aastas paar nädalat veedetakse. Mina veedan aastaringselt poole oma ajast maakodus ja poole linnas ning see on tinginud ka selle, et mõlemas kodus peab nn. oma varustus olema. Muudmoodi lihtsalt ei saa hakkama.

  2. 2

    Kriss said,

    Inimesed lihtsalt väärtustavad erinevaid asju. Ma ei vaja maal telekat, külmkappi ja paljusid köögimasinaid. Põhivarustus on lihtsalt teistsugune ja täiesti meelega.


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: