Appi, loomad toas

Päriselt ka. Meie sauna on vallutanud suured sipelgad, vist metsakuklased. Nagu kirjeldas asja J., on neid igal pool. “Isegi katuseharjal kõnnivad ringi, saun on seest ja väljast sipelgatega kaetud. Saunalaval ja eesruumis, igal pool on nad.”

Mingit kuhja küll veel kuskile ei kerkivat, kuid ilmselt käib selle agar projekteerimine. Keegi sellist maja oma majja muidugi ei taha. Ma ei tohi muidugi kirjutada, mida me sipelgatõrjeks tegime, sest nad on minuteada looduskaitse all. Ja justkui ametlik viis oleks nendest lahti saamine selline, et oodata, kuni pesa valmis ehitatakse ja siis kotti ajada kogu täiega ning kuskile mujale vedada. A no vabandust, tahaks saunas ka vahepeal käia.

Aa, ja väga kummaline on see, et 100 kraadine kuumus sipelgaid üldse ei loksuta. Nad ei teind teist nägugi selle peale ja sebisid edasi.

3 kommentaari so far »

 1. 1

  Kristi said,

  Elan kuklaste pesa kõrval ja nad muide tõmbuvad varsti tagasi. Neil on kevadel ja varasuvel mingi erakordse aktiivsuse aeg, nii et aias ei saa mahagi istuda. Ja siis ühel hetkel pole neid märgatagi, lähevad mingitele teistele jahimaadele vist. Mõnes kohas ma olen neid tõrjunud, aga ausalt öeldes päriselt ära mürgitama minu käsi ei tõuse (selleks tuleb pessa mürki valada ja nad on tõepoolest looduskaitse all ja tegelikult kasulikud putukad) ja looduslike vahendite peale, a´la kaneel nad peavad peenikest naeru. Ma ei ole suutnud veel tuvastada, et nad oleks mingit suurt kahju teinud, kui tuvastan, siis äkki hakkan mürgitama ka.

 2. 2

  kirjatsuravol2 said,

  Aga kas need sunnikud mitte palkamaju ei kasuta endale maja ehitamiseks? vaikselt õõnestvad, kuni palkseina asemel on sujuvalt kuhi. Seda ma küll ei taha. Ja no tahaks sauna ka kasutada hoolimata sellest, et neil “jooksuaeg”. Praegu näeb meil saun küll välja nigu suur sipelgapesa:) A loodame parimat….

 3. 3

  Katrin said,

  Meil on kuuri ukseaugus aegade algusest peale pesa. Möödunud aastal ei saanud enam kuuri sisse. Siis sai, häbi öelda, osa labidaga laiali loobitud. Kuna aga põhjalikku laialitassimist ei viitsinud ette võtta, siis tänaseks hakkab pesa juba varasemaid mõõtmeid võtma.
  Sel kevadel märkasime mingite tumedamat värvi sipelgate kogunemist paar meetrit majast. Mina, veendunud, et tuleb elada kenasti loodusega kooskõlas, keelasin selle seltskonna rahu häirimise ära. Aga tuli välja, et nad pidasid korteriühistu koosolekut, enne kui meie maja voodrilaudade alla kolisid. Vahel astuvad toast ka läbi.


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: