Keera tuli ära!

Kuidas sa ütled – kas “keera tuli ära” või “kustuta tuli”? Mina olen eluaeg öelnud, et tuled keeratakse ööseks ära või et viimane lahkuja keerab tule toast ära.

Novat ja meil maal nüüd saabki sõna otseses mõttes tuled ära keerata. J. vedas majja uued elektrijuhmed, pani ka kõik uued pistikud ja lülitid. Aga mitte tavalised, vaid vanamoelised. Mumeelest on üsna kole, kui vanas majas, kus on üritatud vana värki säilitada, äkki miskid jubedad plastmassist lülitid ja juhtmed silma kargavad.

IMGP0360

Tõsi, see vana stiili taga ajamine on suhteliselt kallis, kordades kallim kui kuskilt ABC ehitusest ostetud elektrikaup. Müüb neid vidinaid Silman Elekter.

Kui juba elektrivärgist rääkida, siis saunas on meil juhtmevärk maskeeritud. Saun on seest must ja suitsunud, kasutusel on seega mustad juhtmed, mida müüakse samuti elektripoes nagu tavalisi valgeidki. Musti lüliteid siiski ei leidnud, värvisime siis valged pihustivärviga mustaks ja kogu värk on seinal oluliselt vähem silmatorkavam, mis ongi ju eesmärk.

4 kommentaari so far »

 1. 1

  v. said,

  Mina ütlen “pane tuli kustu”. Tartu-kandis vist pannakse tuli ära. Keeramisest kuulen esimest korda. Mo silme ette tuleb selle peale lambi keeramine teise suunda (noh, nagu need kontorilambid või nii). 🙂

 2. 2

  Daam koerakesega said,

  Imearmas lüliti 🙂

 3. 3

  anu said,

  ic, minu toas oligi selline keeratav lüliti – ainult et alus läbipaistev ning peal must kummisemast plastmassist julla nagu sul valge. maja oli tsaariaegne aga kas ka lüliti nii vana oli, selles pole kindel. mõtlesin ükskord et peaks need lülitid, mis vanast ajast alles on üles pildistama. ja need mis ühiskorteriks oldud aja jooksul nõukaaegsete vastu vahetatud uusvanade vastu välja vahetama… aga siiani on rahast kahju olnud. oma kodus oleks võinud ka mingid eestiaegse väljanägemisega kontaktid-lülitid panna aga jube kallis on see lõbu ja seda enam imetlen inimesi, kes maakodu heaks nii palju teevad.

 4. 4

  madis said,

  see tule ära keeramine on vast jäänuk petroolilambi aegadest, kui taht maha keerati. selleks oli lambil selline keeratav nupp külje peal ja siis sealt keerates sai leegi madalamaks või üldse ära..


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: