Katused on päästetud

Kuigi ma ise pole Savilöövil käinud juba septembrist saadik, ei maksa arvata, et meie maakodu on täitsa mahajäetud. Mkmm. Peremees käib ju ikka kohapeal asjal silma peal hoidmas ja hädavajalikke toimetusi tegemas.

Ja praegu oli kindlasti hädavajalik katused lumest puhastada. Sest nagu J. kirjeldas, oli lund katustel ikka üle poole meetri. Majakatus, mis on üsna uus, oleks ehk vastu pidanud. Kuid just lauda- ja saunakatuse suhtes oli kõhklus, kuid nüüd on ka need päästetud võimalikust sisse langemisest.

Muidu kevadet ei paistvat kuskilt veel. Kui tavaliselt sel ajal meil maja ees vastu päikest nõlval lumikellukesed juba ammu õitsevad, siis tänavu õitsevad nad küll vist lume all. Kui üldse.

Tegelikult ootan juba kohutavalt kevadet ja lume sula ja ilma soojenemist. Peame krattide 1-aasta sünnipäeva linnas ära ja siis plaan maale kolida. Ja jääda kuni sügiseni sinna. Mõtteid ja plaane seoses maaeluga on mul palju, aga eks ma kirjutan neist siis, kui asi käes on.

2 kommentaari so far »

 1. 1

  Kadi said,

  Kevadet Teile Mäe-Veski talust!
  Lõpuks ometi hakkab lumi kaduma,katustelt kadus jõuga,hoovist kaob koostöös päikese ja vaata et lausa suvise soojusega.Siin,lõuna kandis päeval julgelt üle 20 kraadi päikese käes…:D.
  Kindlasti olete varsti tulemas maale kevadet nautima.Ettevaatust siis,sest koos soojaga on peale jäämineku ja vee “ärkamisega“ tõusnud talveunest ka puugid.Meie neljajalgsed labrador-puugitaksod on neid tuppa vedanud juba oma jagu …Nii et kui kohe kohe oma pisikestega tulemas olete,siis ettevaatust!
  Päikest!!!!!!!

 2. 2

  Kriss said,

  Tervisi ka Mäe-Veski rahvale!

  Ilmateade räägib jah täiesti uskumatutest soojakraadidest lõunarajoonides:) Kannatamatult ootan juba seda maalekolimist, sest talv läbi linnas, see on prrrrrrr…….

  Puugid on ikka eriti varajased siis. Peab lastele ka puugisüstid tegema. Meil suurtele aitas see niipalju, et pärast vaktsineerimist pole enam enda küljest puuke leidnudki. Ei tea nüüd, kas see on mööfi seadus või on puugid lihtaslt nii targad, et saavad aru – meid pole mõtet pureda:)


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: