See õige ja päris kevad

.

.. on minu arvates ikkagi ainult maal. Linnas ei saa nagu aru, kuidas aastaajad vahelduvad.

Aga maal…. juba siia kolimine mai alguses on rännak ajas. 270 kilomeetrit Tallinnas lõuna pool on kevad alati mitu nädalat kaugemale jõudnud. Sel ajal kui Tallinnas kastanipungad alles mõtlevad, et äkki peaks hakkama varsti leheks muutuma, on siin juba kased hiirekõrvul ja toomingad rohetavad. Tallinnas vist ei niideta veel muru? Noh, ma ajan homme murutraktori välja, sest meie muru pole enam muru, vaid kohe lausa heinaks muutumas.

Märksõnad, milleta ma kevadet enam ette ei kujutagi: 

  • kõik roheline, mis maa seest ennast välja pistab, tuleb nahka panna. Olgu siis esimesed küüslauguvarred, murulaugud või nurmenukulehed
  • esimene nõgesesupp. Nii kui nõges kasvama hakkab, tuleb temast teha suppi. See varakevadine esimene nõgesesupp on erilise maitsega. Hiljem ei maitse ta enam eriti kuidagi.
  • nurmenukkude korjamine oma mäeküljelt. Iga aastaga tuleb sinna nurmenukkusid aina rohkem ja igal aastal ma korjan ja kuivatan neid aina rohkem. Aga alati on hiljemalt jaanuariks kõik nad juba ära tarvitatud.
  • rukola! Seda ma külvan kõige esimesena, alati. Ja külvan palju. Enamasti liiga palju, niiet kasvab üle. Tänavused 1.mail mulda pandud rukolad tulid täna juba üles.
  • no ja igal aastal luban ma endale, et hoian majaesise lillepeenra kontrolli all. Et võitlen seal vohavate naatidega tulemuslikult. Tosin aastat olen püüdnud seda lubadust täita, kuid alati on naadid võitnud. Sel aastal uue hooga:)
  • saunatagune ööbik. Ta tuleb siis, kui toomingad hakkavad õitsema, ja toob öösooja. Laksutab kuni odraokas kurku läheb ehk jaanipäevani.
  • seljavalu ja rakud peos. Esimene on maakaevamisest, teine rehast ja aiakääridest.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: