Pealetükkiv loodus

Elusloodus on viimasel ajal minuga väga pealetükkivalt käitunud. Ükspäev sain saunas herilaselt nõelata. Teinepäev leidsin pooluimase herilase voodist teki alt. Täna hakkasid needsamad tiivulised ei-tea-kust tuppa trügima. Ja ikka väga vihaselt nagu oleks see nende tuba. Hommikul kööki astudes selgus, et selle olid hõivanud sipelgad.

Ja tagatipuks olen viimase 24h jooksul endalt ja lastelt korjanud ära 10 puuki. Kõik sain kätte küll veel riietelt, aga pärast sellist puugirünnakut on nüüd koguaeg tunne, et keegi kuskil ronib. Kusjuures, me pole käinud metsas ega üldse miskis võsas ronimas. On vist mingi eriline puugiaasta. Kui järverannas jalutades juba niimoodi puuke korjata, siis eitea mismoodi need marjulkäigud veel välja nägema hakkavad.

Ei mäleta varasematest aastatest küll nii hullu satikate rünnakut. Omaarust ma pole nagu kuidagi nende valdusi hõivanud, et nii kuri peaks me vastu olema.

Aga ega see meid veel loodusest eemal ei hoia.

Aheru järv

Laanetaguse suvi ehk Hanna-Helena ja naabripoiss Siim uurivad Oorel vana rehielamut. Oore on endine metsavahikoht Aheru ääres ja praegu on seal RMK laagripaik.

Vana rehielamu on suurepärane mängukoht

Kevadõhtu Koival Kõrgepervel

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: