Investeeringud meie kanti

Pilt siit: http://fotoalbum.ee/photos/Edelareisija/23338513

 

Tulevad, tulevad!

Valga raudteejaamas ei toimu siiani küll eriti midagi. Suur stalinistlik hoone leiab kasutust vaid väga osaliselt ja rongid külastavad seda jaama pigem harva kui tihti. Mitte enam nõnda nagu 25-aastat tagasi, kui Tšaika saabudes 2x päevas oli jaam siginat-saginat täis ja rong ise oli ka pikk-pikk, üle kümne vaguni siiski. Lippasin tihti siis õhtusele Tšaikale kirja viima, sest nii jõudis see juba järgmisel hommikul Tallinnas oleva ema postkasti.

Ei tea, kas kunagi veel hakkab Valga raudteejaamast miskit elu toimuma, aga korda teha on see maja otsustatud.Eesti-Läti programmi raames tahetakse luua ja taastada ühine Eesti-Läti transpordikeskus Valgas ning luua tingimused bussi- ja rongiliikluse arendamiseks Eesti ja Läti vahel. Riia-Pihkva raudteeliin avati ametlikult 1889. aastal ning siis oli peajaamaks Riia ning teise klassi jaamadeks Pihkva ja Valga.

Praegune jaamahoone sai valmis 1949. aastal, pärast Teist maailmasõda. Aastate jooksul on jaamahoonet vastavalt rahalistele võimalustele järk-järgult renoveeritud, ent see vajab hädasti täielikku remonti. Hetkel kasutavad Valga raudteesõlme paljud eestlased ja ka lätlased, seetõttu on äärmiselt oluline taastada Valga raudteesõlmed kaksiklinna Valga ja Valka ühise bussi- ja rongitranspordi keskusena ning luua korralikud tingimused kõikidele reisijatele. Kahjuks on Valga raudteesõlme praegused tingimused ootavatele reisijatele väga tagasihoidlikud. Lisaks raudteejaama renoveerimisele parandataks projekti raames ka rongi- ja bussiühendust, ühist piletimüügisüsteemi, paigaldataks elektroonilised teabetahvlid jne. Projekti viiksid kahe aasta jooksul ellu Valga ja Valka kohalikud omavalitsused.

Teine lugu on Ape-Mõniste teelõiguga. Ega sealgi ei toimu miskit erilist liiklust, kuid nüüd on kavas see sama programmi raames korda teha. Järgmisel aastal läheb siis kõvemaks tee-ehitamiseks lahti.

Igati tore, et see tee korda tehakse, kuid veelgi toredam oleks, kui suudetaks augud täis toppida ka Valga-Mõniste-Võru maanteel, eriti selles osas, mis jääb Valga linna piiresse. Ma ei loodagi enam, et see teelõik võiks kunagi uue katte saada, aga ei ole ju normaalne, et 70km/h sõita lubatud teelõigul on reaalselt võimalik kulgeda 30 km/h, sest vastasel juhul auto lihtsalt laguneb ja ei suuda suuremal kiirusel aukude vahel sik-sakitada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: