Hobused

Sest ajast, kui ma Helenale muu jutu seas mainisin, et läheduses leidub hobuseid, painas ta mind pidevalt “lähme hobuseid vaatama, ma tahan ratsutada”. Ka Hanna väitis, et just tema on Liivimaa parim ratsanik, kes peab ASAP hobuste juurde saama.

Hobusejutuga mõtlesin seda naabruses olevat ettevõtmist.

Täna käisimegi uurimas, mis värk on. Olid hobused. Ühega käis parasjagu põlluharimine. Ma ei oska sellele tegevusele nime anda, kündmine ta polnud, äestamine ka mitte. Hobune õppis ja hobusemehed ka. Selgus, et hobune vajab taolisel tegevusel ikka kõva juhtimist, sest ei tema taipa, kuhu parasjagu vaja minna. Kipub ikka vasakule ära. Siukest tegevust mina ega mu ema igatahes varem laivis näinud polnud.

Talu ülejäänud hobused olid parasjagu vabadust nautimas Mustjõe luhal, niiet neid nägime vaid eemal. Elavadki seal täiesti vabalt ja kappamiseks on neil ruumi oi-kui-palju. Herefordide kari oli kah ennast jõekääru loodust ja ilusat ilma nautima sättinud.

Hobusega tegevus põllul jättis Hdele kustumatu mulje. Äraminnes suutis Helena vaid imestada, et kus ometi on traktor. Aga ei olnud traktorit mitte.

Siis avastasime, et muidu üsna räämas Taheva sanatooriumi park on täiesti üles vuntsitud. Isegi lastele leidus ronimist. Ja vanad mõisavaremed on võsast välja urgitsetud ning näevad vägagi maalilised välja. Tublid inimesed siinkandis.

Heinamaast saab nõnda hobusega edasi-tagasi käies lõpuks põld ja umbrohud saavad välja juuritud.

Helena ja suuuuur Eesti raskeveohobune. “Hobusel on juuksed ka!,” imestas Helena ja julges neid isegi katsuda. Külakostiks toodud leiba hobune aga millegipärast ei soovinud.

Jõekäärus pidasid Herefordid piknikku

 Taheva mõista peahoonest on järel vaid maalilised varemed, mille Hanna ristis kuningalossiks.

Kõnealune jääkelder, kus muide praegugi (mai2012) veel natuke talvist jääd sees. Ökoküla rahvas lõikas talvel jõejääd ja tegi eksperimenti, et kaua see keldris seisab.

Üks puukoristaja oli samasse puu otsa õõnsusesse pesa teinud.

1 Response so far »

  1. 1

    Juss said,

    Äkki peaks vaatama mõne koha, kus on ponid? Siis ehk saaksid tüdrukud ka ratsutamist proovida.


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: