Sooblase ja Tsirgumäe külapäev

Oli supertore pidu laupäeval – Tsirgumäe-Sooblase külapäev. Need on külad meie lähedal ja taolisi külapäevi korraldavad aktiivsed inimesed juba mitu aastat.

Sedapuhku peeti pidu Taheva mõisapargi külje all pisikese järvekese kaldal. Lahke pererahvas, kelle õue peal järvesilmake lillede vahel helgib, lubas rahva oma õuele uudistama ja olema. Milline imeilus elamine! Kui palju lilli! Ehe tõestus sellest, et elu maal ei pea sugugi mitte seisnema vaid halas teemal, kui raske on maal elada ja vanametalli (loe: kuuri taha traktori, autode jm laipade) kogumises.

Tegevust oli peol kõigile – lastele ja suurtele, noortele ja vanadele. Sai vaadata, kuidas hobusega talutöid tehti, huvilistele ekskursioon Taheva mõisapargis, millega, muide, on tõeliselt suured plaanid kohalikul vallavalitsusel. Pargis käivad juba korrastustööd ja pargisüdames asuv Taheva sanatooriumi hoone on viimase peal üles vuntsitud.

Aga edasi. Naelalöömismäng, kotijooks, parvevõitlus järvel. Väikesed lapsed said joonistada ja kive värvida. Hanna ja Helena muidugi ei jätnud võimalust kasutamata ja värvisid pea kõik kivid ära. Külasupp, mis maitses värskes õhus ilusas ümbruses eriti hästi. Lõbusõit hobuvankril Taheva pargis.

Õhtu päädis tantsu keerutamisega tammepuu all. Ja kojusõiduga läbi kuuvalge metsa.

Algus

Hargla rahvariided

Pisike lillepeenar järve kaldal

Kündmine hobusega

Kivivärvijad

Tamme oksa küljes kiikujad

Hobureisijad

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: