Enne päeva

IMGP3036 Kui ärgata kell viis, siis pole päev veel alanud. Kõik teised alles magavad ja ma hiilin toast salaja välja. On nii vaikne, et iga põrandalauakääksatus tundub vali. Aga ma juba tean, millised lauad kääksuvad ja ei astu nendele.

Väljas on udune suvehommik. Päike pole veel kuivati tagant paistma hakanud. Ööbikud ja konnad naabri tiigis ka ei maga. Sääsed ka muidugi mitte, sest nemad vist üldse kunagi ei maga.

See imeline aeg enne päeva kestab vaid mõne minuti, sest juba vähe aja pärast pole enam udu, päike on tõusnud ja on alanud täiesti tavaline ilus suvepäev Savilöövil. Aga sellet mõnest minutist mulle piisab, et mõtted ritta seada. Mitu päeva murdsin lõngakotis sobrades pead, milliseid värve kokku panna ja milline võiks olla järgmise eseme muster. Nüüd ma tean! Ja ka üks küsimus, millele ma eile vastata ei osanud, saab just nüüd oma vastuse ja lahenduse.

Hiilin kääksuvaid põrandalaudu vältides tuppa, haaran heegelnõela ja asun sellest mustrit välja võtma. Udu on hajunud. Kõik on selge.

IMGP3037

IMGP3040

2 kommentaari so far »

 1. 1

  Kats said,

  Vau!!!!! Ja see on siinsamas,minust mõned kilomeetrid eemal! Meie pere naudib ka sellel aastal seda kevadet kuidagi eriti,
  tead,nagu oleks see viimane…

 2. 2

  Kriss said,

  Kats, kus sa oled? Kas olete metsa taga?


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: