Ussikuningas

IMGP1539

 

 

Kõnõldas, et kui ussi hari ärq süvvaq, sys ommaq tsirgu keeleq selgeq. Haraga uss om ussõ kunning.

Lugu on nüüd sedasi, et meie sauna on vist kolinud elama seesamunegi ussikuningas. Uhke loom on – vähemalt meetri pikkune jäme nastik, täitsa nagu voolik kohe. Kohtan teda alati, kui sauna kütan. Talle meeldib nimelt puuriidas passida ja seal ehmatada.

Varem pole mu pilk aga eksinud lava alla, aga nüüd kangestusin õudusest, kui elukas sealsamas lava all mul vedeles. Einoh, üleval võib ju olla tiba palav, aga all – seal on just hea lebopaik. Kisasin vist nii, et see kostis naabervalda. Ussikuningas oli väga häiritud ja lahkus sisisedes kuhugi palgiprao vahele. Kuhu täpselt, seda polnud võimalik hämaras saunas aru saada. Õnneks rohkem teda sel päeval näha polnud.

Eelmisel suvel oli ta veelgi ülbem – siis leidsin teda korduvalt vedelemas riietusruumi pingilt (jah, seal, kus lapsed tavaliselt istuvad) end päikeselaigus soojendamas ja aknast välja vahtimas. Kui uskuda kirjandust, siis selline pikk ja lopsakas isend peaks olema emane, kusjuures isased on poole lühemad ja tunduvalt kõhnemad.

Ega see ei ole kõik. Maja vundamendis on pragu, just kenasti päikese poole. Ja seal praos peesitab majausse pea alati, kusjuures enamasti rohkem kui üks. Täna näiteks oli neid kolm. Hanna ja Helena käivad teisi igal võimalusel rohukõrte ja tokkidega torkimas, aga nemad lahkuvad vaid korraks kiusajate eest prao sügavustesse (ooo….ma väga loodan, et see pragu ei ulatu tuppa välja), et siis uuesti välja ilmuda, kui õhk on puhas.

Nastikut on nimetatud majaussiks ja vanasti oli ta taluõuedel vaat et koduloom. Sellepärast, et tema harjub kergesti inimesega ja ju vist inimesed temagagi. No ma ei tea, mul ikka läheb selle harjumisega veel kõvasti aega.

Pilt pärineb eelmisest aastast, kui maja ees naadipeenras võttis õhuvanne korraga kolm majaussi.

 

3 kommentaari so far »

 1. 1

  Mrl said,

  Aaaaaa, kui kohutav. Ma nii kardan neid! K-O-H-U-T-A-V! Suvilas meil ka neid leidunud igal aastal, see aasta siiani ei ole olnud aga ma ei julge lapsi hoovile jooksma lastagi. Pärast lapsed lähevad torkima ja mis siis saab..

 2. 2

  Kriss said,

  See on ikka vast tiba ekstreemne lähenemine, kui lapsed, vaesed, ussihirmus toas peavad kükitama. Ja mis saab, kui lapsed lähevad torkima? Tead, mitte midagi ei saa – uss põgeneb tulistvalu:)

 3. 3

  […] olen pea igal aastal kohtunud nastikutega, aga sel aastal on nad valinud kuidagi eriti jubeda ehmatamistaktika – […]


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: