Head puhkust!

Siinsetele lugejatele on küllap jäänud mulje, et ega seal Savilöövil midagi “asjalikku” ei tehta, keerutatakse niisama undrukuid, hulgutakse metsas ja võetakse päikest. Saladuskatte all võin öelda, et see on tiba vale mulje.

Mind paneb päris muigama, kui inimesed mulle maal pidevalt “head puhkust!” soovivad. Justkui tähendaks elukoht maal metsataguses kohas automaatselt puhkamist. Hei, mul ei ole puhkus siin – ma teen iga päev tööd! Tõsi jah, selleks pole vaja mul tootmisliini või udubeenikest kontorit, vaid piisab täiesti püsivast ja kiirest internetist (KÕU, väga hea muide siin), läpakast ja telefonist.

Mu tööpäev algab 9 ajal nagu linnaski või veel varem. Keskpäeval viin Hanna ja Helena järve äärde ujuma ning pärast lõunat lähevad nad mitmetunnist siestat pidama. On jällegi minu vaikne aeg või siis metsas käimise aeg. Kõige mõnusam mõtlemise aeg. Metsast tulles panen mõtted ruttu kirja ja kui midagi jääb veel teha, siis õhtul saab selle lõpetada. Nädalavahetustel pean küll pausi.

Jah, on päevi, kus ennast tuleb sundida arvuti taha kirjutama ja mõte lähenevatest tähtaegadest on stressitekitav. No ei tule siis lugu. Ei tule talle õiget algust, pointi ega normaalset pealkirja. Linnas kontoris molutaksin päeva niisama internetis ja töökaaslastega lobisedes maha, siin aga pole neid ahvatlusi. Ja ma tean, et alati tuleb mõni hea mõte ja päästev idee, kui panna arvutikaas kinni, võtta jupp head muusikat ning kõndida metsa. Enamik Savilöövil kirjutatud lugusid valmib tegelikult kuskil hulkudes ja koju jõudes on see vaid vormistamise küsimus. Ning see on juba lihtne.

EDIT: selgub, et koba peale olen toiminud jumala õigesti – USA psühholoogid on avastanud, et looduses kolamine parandab märkimisväärselt loovalt probleemide lahendamise võimet.

Kõik see aga on tore. Niimoodi on hea “puhata”.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: