Nunnu kui kärnkonn

Harilik_kärnkonn

Harilik kärnkonn

“Emme, sa oled sama nunnu kui kärnkonn,” sosistas Helena mulle oma armsaima häälega kõrva. Olin sellest tunnustusest kõrvust tõstetud.

Asi vajab kindlasti selgitamist ja konteksti. Nimelt on kärnkonnas ühed Helena suurtest lemmikutest. Kui tal õnnestub leida mõni isend, siis on tema rõõm ääretu. Ta nimetab neid nunnudeks ning on kurt igasugustele vastuväidetele.

Tegime jaanituld ja lapsed toimetasid kuskil eemal. Vaikselt ja kaua. Kahtlaselt vaikselt, kahtlaselt kaua ja kahtlaselt üksmeelselt. Põhjus aga see, et nad olid leidnud ühe kärnkonna ning sellele ehitanud verandale pesa. Konnale pesa ehitamine on nimelt väga lihtne: võta üks lillepott, ribasta sinna sisse mõned oma joonistused ning pudista konnale söögiks samasse veel paar pilvikut. Konn, imeloom, aga ei näidanud sellise hoolitsuse vastu üles mittemingisugust tänutunnet. Vastupidi, vaene loom, keda tassiti peos ja kes paar korda maha kukkus, olin surmani hirmunud olekuga. Alles suure veenmisega õnnestus konnafännid oma lemmikust mõneks ajaks eemale meelitada, misajal kabuhirmus lemmik kusagile põõsasse kadus. Veel järgminegi päev otsiti teda taga. Sest pesa ju ootas elanikku.

Aga nunnu nagu kärnkonn olen ma hea meelega. Ja laste käest peaks õppima, kui eelarvamustevabalt suhtuda igast elukatesse.

 

Pilt on siit.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: