Sigulda ja telkimine

IMGP3464

Selles lossis elab Okasroosike ja natuke mõne kohas kummitab. Tavaliselt nimetavad inimesed seda Turaida lossiks.

Kui eelmisel suvel Hanna ja Helenaga Siguldas kolamas käisin, oli mul tuliselt kahju, et telki polnud kaasas. Nüüd parandasime vea: magasime kolmekesi telgis nagu miškad ja käisime läbi kõik Sigulda peamised vaatamisväärsused.

Turaida loss – kohustuslik repertuaar! Kõige enam avaldas (vist) muljet üks lehma pealuu ja miski rauatagumise saundträk ühes ruumis. “Kummitab, kummitus pragistab,” oli üksmeelne arvamus. Erinevalt eelmise aasta käigust kolasime kogu lossi keldritest kuni tornikambrini läbi.

Köisraudteega sõitmine – see on ilge rahapump neil lätlastel, aga pääsu sellest pole. Vaade on küll ülevalt väga uhke.

Gutmansi koobas ja muinasjutt Turaida Roosist. Me kõik kolmekesi armastame muinasjutte, legende, ütlemisi, müstikat.

Turaida stoloovaja – täiesti stiilipuhas nõukaaegne söökla. Muuseum, ühesõnaga. Menüü ka vist sama, mis nõuka ajal. Sigulda snitšel oli igatahes kohutavalt jubeda maitsega, kuigi sisaldas nõukoguaegset innovatsiooni – kotletile riputatud riivjuustu. Muidu köögi sisseseade, töötajate näoilmed ja kõik oli sama, mida tunneme eelmisest riigikorrast. Loomulikult ei saa seal ka kaardiga maksta.

Tarzani seikluspark – mina jah keeldun puu otsa minemast, a juuniorid lõbutsesid oma vanuseklassile mõeldud atraktsioonidel ikka täie raha eest.  Hanna läbis 2 meetri kõrgusel asuva seiklusraja kolm korda, neist kaks viimast korda täiesti iseseisvalt ja ilma inu juhendamiseta. Väga viis koht!

Telgiöö oli Hde jaoks esimene. Ja neile väga meeldis. Ja mulle meeldis nendega. Nõnda et nüüd julgen nendega telkima ka minna, sest tean, et nad seda asja fännavad ning telgis magatud saavad. Juhhuuu:)

Ega ükski autoreis pole tõeline ilma totaalse eksimiseta. Seekord tegime seda Cesises ja ümbruses. Oli isegi mingi natuke parem kaart, kui eelmine kord ja sõbrantsil ka GPS. Tänu viimasele viisime Cesise ümbruses läbi totaalse orienteerumise, sest arvatavasti oli aparaat progetud režiimi “väldi asfalti ja sõidetavaid otseteid”.

IMGP3467  Kas mäletate sööklaid, kus olid sellised supipotid? Alumisel pildil olev kokamutt läigatab kohe teile ühe kulbitäie rassolnikut plekk-kaussi ja head isu ei soovi.

IMGP3470 IMGP3473Põhiroaks on täna sardellid! Paljad sardellid:)

IMGP3484Lapsed häbipostis. Turaida lossi hoovis.

IMGP3495

Gutmani koopas.

20130715_131041

Lähme kõlgume Koiva kohal

20130715_185535Tarbimishullud on mu sisse piiranud. Koiva-äärsel telkimisplatsil.

20130716_123113Mu tüdrukud ronivad kohe puu otsa.

20130716_114511

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: