Hilissuvi

IMGP3803

Hilissuvi. Pühin iga päeva terrassilt kollaseid lehti ja õhtuti tuleb natuke ahju kütta, sest muidu on hommikuks olemine kõhe. Viimasel ajal olen tihti “rääkinud” Tallinnaga teemal “millal olen jälle Tallinnas”. September on märkmikus juba päris kirjutatud. Linnakolimise kuupäev on paigas. Ootan põnevusega.

Veel on vaja ette võtta midagi astelpajudega. Oehh…neid on jälle nii palju. Üritasin neist juba mahla aurutada, aga see on kohutav ettevõtmine – ei nirise sealt seda mahla nii hõlpsalt kui arvata võiks. Ehk nad pole veel päris valmis. Uus katse järgmisel nädalal.

Tegin veel üht oranži möginat, letšo nimeks. Jube hea tuli, oluliselt parem kui poe oma. Näis, kas see seisab ka talveni või läheb see headus kõik hukka.

Õunapuudel murduvad oksad kandami all. Klaaridega saime ühele poole, ehk et kärutasin nad enamuses komposti. Ükski inimene ei suuda ära süüa sellist laadungit õunu. Lähipäevil katsetame, kas saab murdosakese sest õunalaadungist mahlaks pressida.

Leidsin jõhvikakoha. Sinna peab ka veel korjama jõudma.

IMGP3793

Seeni ja marju ei jaksa enam korjata ega süüa. Kuigi Hanna ja Helena käiksid hea meelega iga päev mitu korda metsas.

Vähemalt kolm tooli on vaja võõbata potisiniseks.

On vaja teha üks põhjalik Lätimaa tuur Ruijena kanti.

Päike võtab ikka veel nii mõnusalt. Ja muru ei kasva. Ja pole sääski ega muid mutukaid. Mõnus on hilissuvi.  Elu on päris lill ikka.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: