Saunavana on olemas!

Teadupärast on igal saunal hing ehk saunavana. Tema on see, kes hoiab sauna hingeõhu värske ja kopitusehaisu eemal. Tema on see, kelle hingamist võib kuulda ja tunda, kui istuda vaikselt lava peal. Tema ongi see, kes ajab leilivisates sooja õhku täpselt õigesse kohta ja õiges koguses.

Kui siiani pole saunahinge meie saunast kunagi nähtud, vaid ainult tuntud, siis nüüd oli vana ennast sauna uksele jäädvustanud. Vat sellise näoga ta siis ongi.

Foto-0013Külm maalis Savilöövi saunavanast sauna uksele portree.

Naabertalu perenaine lisas veelgi täpsema saunavana kirjelduse: Hallid pikad juuksed (hetkel härmas),pikk maani läbi härmaheina lohisev rüü seljas …. nagu hõljuks seal küngaste vahel. Kui teid kohal pole,siis kondab rahutult oodates ja hambaid plagistades ( külm ju) ümber hoonete.

Ahjaa…ärge siis unustage, et saunahing tahab vahest üksi saunas olla ja kui teil on vana puusaun, siis tehke mõnikord kuiva sauna nii, et ülesköetud sauna keegi ei lähegi. Saunavanale meeldib väga sellises kuumuses üksi lustida, igast puumädanikud, koid jm vastikud tegelased aga vihkavad kuiva kuuma ning lahkuvad.

1 Response so far »

  1. 1

    KadiK said,

    Meie pere saunakultuuri arvestades,siis pooltel kordadel julgelt ongi see sinane Saunavana(vaim) üksinda leili testind. Aga sauna tahaks küll!


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: