Kingitus iseendale

Olen oma kasvuhoonest unistanud aastaid. Varem oli selle pidamisel takistuseks asjaolu, et olime maal vaid ühe suvekuu, kuid kasvuhoone vajab igapäevast talitamist. Nüüd oleme aga 4-5 kuud kindlasti maal ning aeg kasvuhoone püstipanemiseks oli küps.

Valisin väikese kokkupandava kasvuhoone, sest tööstuslikus mahus tomateid ma kasvatama ei kavatse hakata ning turule kurki müüma minna ka ei plaani. Ehk et kasvuhooneviljadest peaks jätkuma 3-4 inimesele.

Kasvuhoone mõte on aastaid lükkunud ka sellepärast, et mind üldse ei inspireerinud mõte mullatöödest ehk maakaevamisest ja võitlusest umbrohuga. Mingil hetkel aga turgatas – ma teen endale kaevamisvaba kasvuhoone. Ehk et sellel on all põrand (peenravaip), millest läbi ei saa umbrohud, kui kastmisvesi imbub läbi. Kasvuhooneviljad aga kasvama kasvupottides ja -kottides. Ei mingit maakaevamist ega rohimist!

Kasvuhoone asukateks saavad tomatid (härjasüda kindlasti ja kirsstomateid tahaks ka), 1-2 pika kurgi taime, prooviks paprika ja võibolla ka arbuus.

Kingitus iseendale sai üles paar nädalat enne sünnipäeva (aitäh, aitäh, aitäh:)) Nüüd ootame maikuud, et kasvuhoone elanikud saaksid oma uude koju kolida:)

 IMG_0632Kasvuhoone kokkupanek võttis aega kaks poolikut päeva. Selline oli algus.

IMG_0652Ja nii näeb välja kokkupandud kasvuhoone.

 

1 Response so far »

  1. 1

    […] vahenditega ja võimalikult rohimisvabana (lugesin just läbi Savilöövi netikodu ja sain sealt inspiratsiooni). Sest kangesti ju tahaks oma kurki-tomatit ja rohelist kraami ja miks mitte ka arbuuse ja muud […]


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: