Nastikute pulm

IMG_0753Pulm: kolm nastikut on puntras ja paar tükki ootab oma järge vundamendipraos.

Alljärgnev postitus pole mõeldud nõrganärvilistele.

Ehk siis esimest korda elus nägin ussipulma. Meie majaservas lillepeenras see toimus ning pulmalisi oli sõltuvalt hetkest 5-7. Vist oli ainult üks emane nastik ja teised siis peigmehed. Et kuidas neil vahet teha? Emanastik on nimelt oluliselt suurem isastest, meetripikkune jäme voolik.

Armastust tehti ikka pikalt. Kui alguses poisid piirasid emast, varjudes vahepeal kõik kambakesi vundamendiprakku. Siis rüseleti hunnikus, niiet kulu sahises. Hiljem lösutati natuke veel sooja vundamendi vastas ja mindi siis erinevatesse suundadesse laiali.

See vundamendiserv on ammusest ajast meil on olnud nastikute meelispaik ja suvel võib peaaegu alati sealt mööda minnes mõne päikese käest peesitamast leida. Aga nõnda palju pole neid korraga kunagi olnud.

Ja kui te nüüd tahate teada, mis ma nendega edasi kavatsen teha, siis ei – ma ei kavatse neid maha lüüa ega Savilöövilt nende pärast ära kolida. Õigupoolest ei kavatse ma nendega midagi teha. Loodan vaid, et nad mõne prao või hiirekäigu kaudu mulle kogemata tuppa ei satu. Elasin eelmisel suvel herilastega ühes toas ja võime elada ka päris mitme nastikuga ühel kinnistul. Jah, ma pole mingi ussifänn, aga me saame hakkama.

Hanna ja Helena on muidugi usside üle rõõmsad, Hanna julges üht pulmalist lausa katsuda. Pidavat väga sile ja pehme olema. See laps on kindlasti julgem oma emast:)

IMG_0725Tere!

IMG_0745E. tegi selle pilti nastikupoistest vaid 10 cm kauguselt. Ussidel oli nii suur kihk ussimamma juurde tulla, et nad ei kartnud isegi fotoaparaati.

IMG_0716Kes seda enne näinud on, et 18. aprillil, minu sünnipäeval, õitsevad nurmenukud! Aga nii on. Ja konnad laulavad.

 

3 kommentaari so far »

 1. 1

  tuhatjalgne said,

  Olen kuulnud räägitavat, et rästikud ja nastikuid ei tahtvat sama elupaika jagada. Niisiis võiks üks õuenastik olla üpris teretulnud nähtus.
  Aga see kolmikportree tasuks vahest mõnele fotokonkursile saata?
  No ja palju õnne sünnipäevaks ka muidugi! 🙂

 2. 2

  Kriss said,

  Olen ka seda juttu rästikute ja nastikute vaenust kuulnud. Ja selle tunnistuseks pole 15 aasta jooksul Savilöövil ühtegi rästikut näinud. Nastikute nägemine on muidugi igapäevane, nad on nagu koduloomad. Aitäh õnnede eest:)

 3. 3

  kuldne said,

  Igaks juhuks oleks teilt lihtsalt ühte siilionu ka vaja elama maja naabrusesse. Siilid armastavad süüa neid roomavaid olevusi.


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: