Suvine nädalalõpp

Maabusime neljapäeva õhtul Savilöövile, et veeta üks mõnus suvine nädalalõpp. Et kisub suveks, selgus küll alles reedel. Kolme päevaga läks loodus roheliseks. Kased on nüüd hiirekõrvas, rohi roheline, metsa all õitsevad ülased.

IMG_0712Kohustuslik munapilt. Hanna ja Helena palvel sai ostetud ka keemilist munavärvi, kui no ei istu minule ikkagi see kemikaalidega toimetamine. Vanad head sibulakoored tunduvad kuidagi etemad.

IMG_0720Eksole – kulus vaid 15 aastat ja Savilöövil on nüüd ka koht, kuhu riigipühade ajal lipp lehvima paigutada.

IMG_0765 Millegipärast tabab mind juba mitmendat kevadet hullem umbrohusöömisevaimustus. See asjandus on murupirukas. Põhi on lihtne hapupiimatainas ja koogi peal on naati, küüslauguvõrseid, murulauku, võilillelehti, nurmenukulehti. Üks kõvaks keedet muna ja tibake hallitusjuustu ka. Sööjate sõnul olnud söödav.

IMG_0770

IMG_0772Metsas toimusid aga sellised lood. Alumine on umbes pool suurem isasest, kes tema selga on klammerdunud. Nad võivad niimoodi olla mitu päeva. Passisisin nende juures tükk aega ja nad teesklesid, et on muutunud kivikujuks. Nii kui selja pöörasin, asus mammakonn reipal sammul kraavi poole teele.

IMG_0774Päikeseloojang Räimijärvel.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: