Koduloomad

IMG_1102Hanna ja Helena on pildistamiseks kinni püüdnud meie kõige rääbakama kana. Selle, kes pidevalt teiste käest tappa saab ja kõiges viimane on.

 Meie kanad on nüüd nädalajagu nautinud täielikku vabadust ehk kakerdanud ringi just seal, kus ise tahavad. Peavad end erakordselt mõistlikult üleval – metsa ära ei kao ja hoiavad kenasti maja ligi. Ja küll on sõbralikud ja uudishimulikud, tarvitseb mul vaid hoovile ilmuda, kui juba karjas kohale tormavad. Ikka saamahimuga, et äkki antakse midagi. Ja kui ma võtan pihku labida ning paar täit mättaid ümber pööran, siis on kogu kaader lausa lennates kohal – äkki saab ussikesi. Minu vanaema meelitas kanu õhtuti sisse teradega, aga ma siis võtan kätte labida ja imiteerin kaevamist:)

Hanna ja Helena on täielised kanakarjused mul. Lubasid nüüd kanade aedikusse ja kuuti toimetamise võtta enda peale ja saavadki sellega kahekesi täiesti abita toime. Kana aetakse vitsaga aeda või siis kuskile nurka, kus ta sülle võetakse ja aeda tassitakse. Vahel nad lähevad väga hoogu ja tahavad kanu koguaeg silitada ning süles tassida.

Paistab, et kanade lemmiksöök on just see, mida nad ise kuskilt nokivad või välja siblivad. Kartuleid ja putru ei pisteta enam sugugi endise hooga ning mitte ükski minu pakutav roog ei suuda võistelda tigude või vihmaussidega.

 

IMG_1077

IMG_1078Kanakarjused tegutsevad:)

1 Response so far »

  1. 1

    Evelin said,

    teil peavad head ussikesed olema – eriti rammusad tibud sul 😉 neist tõesti-tõesti võib veel kanapraadigi saada.


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: