Ema puhkus

Hanna ja Helena veetsid nädala oma issi juures. Käisid, tegid, olid. Käisid laulupeol ja Muumimaal ehk siis ajasid omi asju. Mina ajasin ka omi asju.

Et nüüd kõik ausalt ära rääkida, siis ma väga-väga ootasin seda nädalat. Olin ikka täiesti läbipõlenud sellest pidevast melust (need kaks ei vaiki ju päeva jooksul hetkekski – aga minul on vaja vaikust, et mõtelda), söögivaaritamisest, koristamisest, korraldamisest, vastutamisest. Nii läbipõlenud, et hakkasin juba muutuma kurjaks ja vastikuks mampsiks. Arvatavasti saavad kõik emad aru, mida ma silmas pean.

Me pole Hdega nii kaua varem lahus olnud. Nad on viie aastased ja see oli nende elu esimene nädal emast eemal. Nende esimestel eluaastatel tekitati (või tekitasin ma selle millegipärast ise?) minusse tohutu süütunne isegi neil vähestel kordadel kui laste kõrvalt trenni või sõbrannadega välja läksin. Et kui sa väsid, siis järelikult oled vilets ema, sest head emad ei pidavat ju väsima. Nüüd ma tean, et see on täielik jura ja tegelikult on mampsidel ka õigus väsinud olla ja isegi puhata.

Nüüd aga tulevad nad homme tagasi ja õigupoolest olen juba mitu päeva oodanud, et keegi tuleks ja põrandariided segi ajaks ning toa paberipuru täis lõiguks. Ja et saaks midagi head süüa valmistada, sest kui sööjaid pole, siis väga kokata ei viitsi. Ja et saaks midagi koos ette võtta. Sest nüüd ma olen puhanud ja jälle hea ema.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: