Väljakutse kõhulihastele

Mingi aeg tagasi sattusin netis übernaljaka video peale – üks kohalik blogiseleebriti oli võtnud nõus endale selle programmiga 30 päevaga kõhulihased tekitada ning oli oma esimese trenni üles filminud. Huhh….seda oli ikka väga kole ja valus vaadata. Tahtsin kohe teada saada, kas tõesti on see asi nii õudselt raske nagu paistab.

Kõik need harjutused on mulle tuttavad erinevatest trennidest, kuid, tõsijutt, pole ammu neid teinud. Välja arvatud plank, millesse püüan ikka iga päev viskuda. Niisiis mõtlesin, et prooviks seda väljakutset. Lihtsalt, et kas suudan ja mine tea – äkki tekivad mulle jälle kõhulihased ja laudsile kõht nii nagu enne Hanna ja Helena sündimist oli.

Olgu öeldud, et mul venis see väljakutse oluliselt pikemaks kui 30 päeva, vast nii pooleteisekuuseks. Põhjus selles, et päris mitmeid kordi unustasin harjutused tegemata. Siis tegin endale karistuseks üks samm tagasi ehk alustasin uuesti poolelijäänud kohale eelnevast päevast.

Üldiselt midagi midagi ülemõistuse rasket selles väljakutses polnud. Esimesed paar nädalat oli koguni lihtsamapoolsem ja lõpp ei olnud ka mitte füüsiliselt raske, vaid pigem tüütult igav. 200 krantši või 125 sit-appi teha on lihtsalt võrdlemisi tüütu.

Aga mis oli siis tulemus? ütlen kohe ära, et sellist kõhtu nagu pildi peal, ma küll ei saavutand. Aga siledamaks muutus keskkoht küll. Samas, et asi on ühekülgne, siis muidugi pole tulemused need, mis korralikult pilatesega tegeledes.

Kes tahab veel seda kuuajast asja proovida, siis mõned näpunäited:

  • tee harjutusi korralikult. Kui sa täpselt ei tea, kuidas käib crunch või sit-up, siis netis leidub väga palju videoid. Valesti ei ole mõtet harjutusi teha, sest halvimal juhul teed niimoodi lihtsalt endale liiga ning parimal juhul puudub asjal täielikult soovitud efekt.
  • tee harjutusi kiirustamata. Kindlapeale on harjutused tõhusamad, kui teed neid rahulikult, pigem isegi aeglaselt. Kui tahad eriti karm enda vastu olla, siis proovi neid teha võimalikult aeglaselt.
  • hinga! Iga pingutusega hinga välja ja kui alguses ei tule see välja, siis jälgi spetsiaalselt, et sa ikkagi hingaksid.
  • jalatõsted tegin mina hoopis algusega ülevalt alla. Jalad pilatese asendisse – kannad kokku, varbad väljapoole ning nii on harjutus tõhusam.
  • iga seeria vahel on lõdvestus ja puhkus.
  • pole mõtet üritada teha 200 krantši järjest, nagunii ei jõua ja muutud mingil ajal lohakaks. Jaga parem 200 sobivatesse seeriatesse ja puhka nende vahel.
  • varu harjutuste tegemiseks aega. Kui alguses on jah neid nii vähe, et põhimõtteliselt on võimalik reklaamipausi ajal ära teha, aga lõpupoole on harjutusi nõnda palju, et pool tundi tasuks kindlasti varuda. Mina nt tegin neid varahommikul kui lapsed polnud veel ärganud.
  • planki tegin lõpupoole sirgetel kätel.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: