Tasuta vaikusespaa

IMG_1875Inimesed näevad üldiselt jubedamalt vaeva puhkamisega. Hakkab asi juba sellest, et puhkust oodatakse nagu mingit hingeõnnistust ja tehakse üldjuhul vägevaid plaane. Vaieldakse, sest mitte alati ei ole pereliikmed puhkuse suhtes üksmeelsed. Kogutakse raha, mõni võtab lausa laenu, et saaks kuhugi sõita. Enne puhkusele jäämist toimub töö juures tavaliselt tohutu rabelemine, sest kõik on vaja ju jõuda valmis, enne kui juhe seinast tõmmatakse. Samasugune rabelemine käib ka pärast puhkust, sest vahepeal on ju tööd kuhjunud.

Nüüd kui see hingeõnnistus käes on, tuleb kõvem pakkimine. Kinni-lahti. Kuskile sõitmisega kaasneb üldjuhul stress – võib teelt ära eksida, lennukist maha jääda, asju ära kaotada. Võib kaaslasega tülli minna. Stressi on rohkem kui rubla eest. Rääkimata sellest, et ükskõik kui pikk puhkus ka on, alati on seda liiga vähe.

Kas see kõik on seda väärt, mõtlen ma Savilöövil ahju küttes. Oi, külm on. Hingeõhk aurab ja temperatuur näitab -5. Toas loomulikult.

Aga siin ma nüüd puhkan. Valitseb täielik vaikus ja totaalne pimedus. Isegi naabri koer ei viitsi haukuda. Ainuke emotsioon on korstnast väljapaiskuv mõnus ahjukütmiselõhn, mis lubab varsti sooja ka siseruumidesse.

See kõik on luksus, mida ei saa mitte üheski spaas ega puhkusereisil. Millal sa viimati olid olukorras, kus su ümber valitseb täielik helitus? Linnas ei ole selline asi mitte iialgi võimalik. Linnas ei ole mitte ühtegi sekundit täielikku vaikust. Ja kuigi enamik meist on igavese lärmiga nii harjunud, et ei märkagi seda enam, on see ometi tohutult kurnav ja väsitav. Sisemiselt murendav. Ehk et otsige vaikust. See on parim puhkus ja tõeline luksus meie ajal. Juba paar päeva sellist vaikust ja ma olen nagu uus inimene.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: