Laulab ja rrrrrr

Kirjutan natuke Helena edusammudest.

Ta käib kolmandat talve iganädalaselt logopeedi juures. Praeguseks on tööga jõutud nii kaugele, et tema jutus on kuulda õrna r-tähte, selline inglise keele oma. Muidugi ta kipub tihti unustama ja räägib ikka vanamoodi “aivan” ja “aimastan”, aga kui meelde tuletada, siis hakkaks nagu looma. Mis on supertore, sest kolme kuu pärast saab ta ju juba 6-aastaseks.

Nüüd ei maksa muidugi arvata, et kõik need kolm aastat on õpitud r-tähe ütlemist. Ei sugugi. Selleks, et jõuda r-ni, oli vaja kõigepealt tal õppida ütlema hulka muid häälikuid. Eelmisel talvel nägi ta kõvasti vaeva l-tähega. Tal nimelt on olnud mingi jama suulihastega, mis on nõrgavõitu ja mida nad logopeedi juures spetsiell harjutustega treenivad. Aga vat kui sul on ikka suu pehme nagu kartulipuder, siis on väga raske öelda häälikuid, kuid on vaja tugevat keeletippu.

Sügisel küsis Helena viiuliõpetaja minult, et kas ta ikka viisi peab. Kehitasin õlgu, sest kohati mulle tundus mulle tõesti, et ta ei pea viisi. Joriseb kuidagi ühel noodil ja sedagi oktav altpoolt või ka suvalise koha peal. Aga nüüd on ta mitu päeva laulnud kodus Curly Stringsi “Jooksen randa, koduküla randa…” ja täiesti viisiga. Te ei taha teada, kuidas see laul kõigil meil neil päevil kummitab:)

2 kommentaari so far »

 1. 1

  Evelin said,

  hea lugeda edusammudest! see on suur töö, mille Helena on ära teinud.
  viimase teema kohta: eksju hambaid pestes kohe hommikul on täiesti hästi 5-aastasel võimalik “Kauges külas” laulukest lauda? 😉 uskumatu, kuidas see kummitab 😀

 2. 2

  Mariliis said,

  Mariel ka see laul tervenisti peas, oma viisil ja nii kõvasti, kui üks 5aastane vähegi suudab.


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: