Savilöövi “Teeme ära”

IMG_2351

Pool pööningut on tühjaks kaevatud

Tegime sel nädalavahetusel 3 päeva kõige jubedamat, tolmusemat ja õudsemat tööd üldse – vedasime maja pööningult välja sinna umbes 100 aastat tagasi veetud liiva. Õigem oleks küll öelda tolmu, kivipuru, laastupuru, pudelite jm kola maardla.

Plaanisin seda tööd nii umbes 10 aastat. Nüüd aga ei jäta Hanna ja Helena enam hinge rahule – nemad tahavad omale pööningule saada katusekambrit. Nende idee muidugi on veel see, et me peame endale koju kutsuma Kodutunde. Nende arvates saabub siis kari remondimehi, kes nendele kolme päevaga pööningule printsessitoa ehitavad. Nad nimelt on veendunud, et Kodutunne on umbes nagu televiisoriparandaja või torumees, mida saab endale koju tellida:)

Igatahes – rentisime tööriistarendist prahitoru, ostsime hulga tolmumaske (mida ei suutnud kasutada, sest tunne oli, et lämbume), ajasime selga ühekordsed kaitseülikonnad ja asusime pööningul tolmutama. No oli seal vast alles karjäär. Kohati oli liivakihi paksus lausa pool meetrit.

IMG_2350

Kui arvestada, et murutraktori kärusse mahub vähemalt 200 kg liiva, siis teisaldasime pööningult 6 tonni kraami. Asemele tuleb kivivill ja selle peale laudpõrand. Ja siis edasi katusealuse soojustus, katuseaknad. Pärast nende tonnide minema vedamist ei muretse ma enam sellepärast, et äkki maja ei kanna II korruse tuba välja – kui seal oli säherdune kogus liiva, siis ei juhtu midagi ka siis, kui me sinna toa või paar ehitame. Või kasvõi tiibklaveri üles vinname:) Rääkimata sellest, et pööning muutus liiva välja vedamisest oluliselt avaramaks. Olin varem toa ehitamise suhtes üsna kahtlev, sest meil on väga madal pööning ja 191-sentimeetrine meeshing poleks ülemises toas ilma kaela kõveraks käänamata saanud ollagi. Pärast liiva eemaldamist ei ole kõrguse mure enam eriti aktuaalne.

Nagu alati vana maja juures kõpitsedes ilmnevad jubedad asjad kohe, kui kuskilt natuke liigutada. Selgus, et jutt sellest, kuidas üks mees läbi lae tuppa olevat kukkunud, polnud ilmselt niisama jutt. Pööningupõrand oli mõnes kohas olematu ja sujuvalt kujunesid kaevetööd ka uue põranda ehitamiseks. Ja seda uut tuleb ehitada veel, sest on teine ikka mõnes kohas jumala pehkinud.

Muidu selgus, et meil on väga igav pööning. Ei leidnud me etruskide ajast kuldrahasid, eelmise omaniku luukere ega ürgseid kirju. Õigupoolest ei leidnud midagi peale ühe karvamütsi, hobuseraua, jalgratta lenksu ja ilusa kandilise pudeli. Ja sea lõualuu.

IMG_2355

Kas rohkem tõesti midagi kaevata polegi? Kurb….

IMG_2356

Ermo kaevaks ka heameelega veel mõned tonnid:)

 

 

7 kommentaari so far »

 1. 1

  Violetta said,

  Lahe. Olen
  sama läbi teinud kunagi ammu. Pean tunnistama, et kahetsen nüüd, et vähemalt osaliselt puhast liiva asemele ei vedanud – kui varem maja läbi ei kostnud, siis nüüd on see ideaalne. Samuti olevat liiv palkmajale hea stabiliseerija. Aga valik on sinu – elu pole ilma liivata sugugi kehvem. 😉

 2. 2

  Kriss said,

  Meil ei ole palkmaja, vaid meetriste seintega telliskivikindlus:) Palkmaja puhul oleksin ka tugevalt kaldunud sinna suunda, et jätta raskus alles.

 3. 3

  Andres said,

  Endal just pooleli pööningu ehitamine toaks. Lisatöid oli mitmeid – õigeks tuli ajada nii sarikad kui põrandatalad, kõik oli lihtsalt viltu. Samuti oli mõttekohaks katusealuse soojustamine, sest kuidagi ei tahtnud paksu villakihi arvelt tuba madalamaks teha. Aga jõudu, tulemus on kindlasti tore.

 4. 4

  Kriss said,

  Viltuolemisega ma olen vist juba nii harjunud, et ma isegi enam ei eelda, et meil elamisest midagi otse oleks:) Vana maja, annan andeks, kui pole loodis. Andres, ma helistan sulle ükspäev ja äkki muljetad natuke, kuidas sa seal oma pööningul oled toimetanud. meil on praegu selline ideedekogumise faas, et kuidas teha kõige mõistlikumalt.

 5. 5

  Kristhel said,

  Oi, meid ootab see töö alles ees 😦 Kuigi osaliselt hirmutab, siis samas sügelen juba, et saaks tööle hakata 🙂 Meil on plaan katust tõsta, et teise korruse peale saaksime.

 6. 6

  Andres said,

  Helista muidugi. Aitan kui saan.

 7. 7

  Mariliis said,

  Meil sama töö käsil. Printsessil ju tuba vaja. Põrand on valmis ja liumägi tuleb ka. Loomulikult pole miski loodis.


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: