Ebatavaline maikuu

 IMGP1340Toompihlakas õitseb just nüüd!

Avastasin, et tänavune mai on minu jaoks ikka väga teistmoodi. Viimati olin mais tolmuses Tallinnas siis, kui Hanna ja Helena olid 1-kuused. Kõik järgnevad aastad oleme põgenenud linnast juba aprilli viimastel päevadel. Enamasti tegelen sel ajal maal juba peenarde tegemisega, olen päevitunud keskmiselt pruuniks ja korjanud metsast esimese kogritsasaagi. Milles siis seekord asi?

Aga nimelt see, et lapsed on kasvanud suureks. Ei saa poppi teha balletitundidest, sest kuu lõpus on esinemine. Helena aga seotud oma viiuliõpingutega ja ei pääse enne kuskile, kui on ära tehtud kaks esinemist. Ja eks nii hakkabki edaspidi olema. Juhul kui muidugi ei lähe käiku plaan koodnimetusega “kolime karksi-nuia”.

Tallinna kevad on üllatav. Olin unustanud, et kui visalt see siin tuleb. Ta ju nagu ei tulegi! Lõuna-Eestis õitsevad nurmenukud ja loodus on ammu roheline, aga siin olen alles viimastel päevadel saanud hakata talveriideid ära panema. Olin unustanud, et kevad linnas = lõputud tolmutormid. Auto läheb mustaks lihtsalt sellest, et seisab tänaval maja ees. Väga tüütu.

Hämmastaval kombel aga suudan seda kõike võtta täitsa külma kõhuga. Olen vist linnas vegeteerimisest tuimaks muutunud. Hingan rahulikult sisse heitgaase ja ei tee teist nägugi. Elan üle poolkohustuslikud käigud linnarahva “vabaajakeskustesse” e kaubanduskeskustesse. Käingi maikuus rahumeeli talvemütsi ja talvejopega. Lepin rahulikult sellega, et lõputust kõlekülmast tuulest põhjustatud tatine olek ei möödugi vist niipea. Ja ikkagi põgenen igal võimalusel ära Savilöövile… Sest siin on laadimispunkt.

3 kommentaari so far »

 1. 1

  yxkb said,

  Ära räägi nii halvasti linnast, mis annab sulle tööd ja kus sa nii palju aega veedad. Põlise tallinlasena on seda solvav lugeda.

 2. 2

  Kriss said,

  Tallinna linn mulle nüüd küll tööd ei anna. Minu töö koha pealt on täitsa ükskõik, kas teen seda Kapa-Kohilast, Tallinnast või Buenos Airesest. Aga see, et mulle müra, heitgaasid ja tolm ei meeldi, on puhtalt minu probleem. Sa ei pea sugugi sellepärast solvuma või end halvasti tundma:)

 3. 3

  ann said,

  koli nõmmele 😉


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: