Esimene kirbukakogemus

laadakaupmehed

Tulge meie boksi!

Hea sõbranna Piret kutsus Hanna ja Helena kaasa Nõmme Roheliste Väravate kirbukale müüma oma vanu asju. Alguses olid mu tüdrukud väga skeptilised – teadagi, kui on vaja millestki loobuda, siis on KÕIK mänguasjad nii armsad. Mis siis, et nendega pole aastaid enam mängitud. Mingil ajal nad siiski leebusid ning pakkisid kokku suure korvitäie Barbisid jm pudi-padi mänguasju ja raamatuid. Ühtlasi tuustisime ka riidekappides ja leidsime suure kotitäie väikseks jäänud, kuid korralikke riideid. Rõhk sõnal “korralikke”, sest üldiselt ei jää (vähemalt minu) 6-aastastest üle ei mingeid müümist kannatavaid riideid ega jalanõusid. Leidusid ka veel mõned kapipõhja ununenud minu tehtud mütsid.

Teiselt sõbrannalt laenasime stange, mahutasime pagasnikusse lastelaua ja toolid müüjatele, sildistasime riided ja mõtlesime hinnad välja mänguasjadele. Ja enne 9 olime müügikohta üles seadmas.

Kauplemine läks väga hästi, sest enamik kraami sai müüdud. Eriti hästi läksid raamatud, aga ka nukud. Müümata jäid vaid mõned riideesemed ja mütsid.

Laadal oli vahva, seda enam, et otse meie läheduses olid laagri püsti löönud kaitseliitlased. Nemad küpsetasid päev läbi pannkooke ja jagasid neid tasuta. Väga maitsvad olid. Mu ema oleks peaaegu Kaitseliitu astunud:) Ühtlasi avastasid meie väikesed laadakauplejad varsti, et kaitseliitlased jagavad ka muud kraami tasuta – kommi, käepaelu.

Hanna ja Helena olid väga tublid – pidasid vastu kl 14ni ning kuigi käisid ka ringi uudistamas, kulutas kumbki teenitust vaid ühe euro. Liiklesid ka iseseisvalt suure rahvasummas ringi ja kuigi alguses ei saanud kauplemisega hästi vedama, siis päeva lõpuks pakkusid kõik kolm tüdrukut juba väga hoolega kaupa.

Pärast “aftekat” sõbranna pool saabus aga päeva magusaim hetk – raha ülelugemine ja ärajagamine. Mäletate stseeni Nukitsamehest, kus Mõhk a Tölpa raha jagasid? Selline see hetk umbes oligi. Tulemus aga üllatas mind väga – asju oli müüdud 60 euro ja 10 sendi eest. Sellest jäi euro kummalegi taskurahaks ja 58.10 pandi jalgrataste fondi.

Pildid tegi Piret ema Gea.

Päeva lõpuks leidsid kõik, et oli väga tore päev. Selline ehtne pühapäev!

Nõmme kaupmehed

Hanna, Triin, Piret, Helena

kitarr

Pühapäeviti käin laatadel kitra piinamas

3 kommentaari so far »

 1. 1

  geagea said,

  aitäh, et tulite, no megalahe oli 🙂 Pips muideks saigi tänu laadale oma raha kokku ning täna toodi majja Furby. See iselaulev kitarr on tolle eluka kõrval poisike. Loodetavasti tahetakse see peagi mõnel järgmisel laadal maha müüa 🙂

 2. 2

  Kriss said,

  Huhh…seda Furbyt vist naljalt kinni ei keera, tema elab ju oma elu:) Minu pliksid on ka vaimustuses ja tahavad kindlasti üritust korrata.

 3. 3

  geagea said,

  sügisel siis uuesti, roheliste väravate tänav on kaks korda aastas 🙂


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: