Ringiratast

IMG_3498

Koolivaheajanädal möödus trajektooril Tallinn-Adavere-Tartu-Valga-Laanemetsa-Võru-Laanemetsa-Pärnu-Häädemeeste-Pärnu-Tallinn-Jõelähtme-Tallinn. Sõita pole tüütu, aga kõige tülikam on meeles pidada, mida kõike kaasa tuleb võtta. Täna hommikul meenus, et hiirelõks jäi maal toas ikka kinni laskmata. Ma ei taha mõeldagi, mis juhtub siis, kui keegi sinna nüüd sisse peaks ronima….

Mõnus nädal oli ja sinna mahtus palju.

  • Hubane õhtupoolik Harglas. Soe tuba, tore pererahvas, hää karask ja kohaliku meega tee. Missahingveeltahtaoskad.
  • Lõputu ahju ja pliidi kütmine. Kõlab võib-olla tüütu puude tassimisena, aga tegelikult annab elus tuli ikka nii palju juurde. Tule mühin pliidi all, see eriline pliidikütmise lõhn, mis ajapikku asendub kaneelisaiade lõhnaga.

IMG_3525

  • Möll Terviseparadiisis ja päikeseloojang Pärnu rannal. Hanna lasi vist nii umbes 357 korda alla mägijõest ja Helena vähemalt sama palju liutorudest.
  • Ehe kodune saunaõhtu. Kuum leil, lõhnav viht… Kui kuu aega pole seda kogenud, tundub kuidagi eriti nauditav.
  • Lahtilaskmine mind kogu elu vaevanud mõtetest seoses ühe väga lähedase sugulasega. “Miks ma talle küll ei meeldi?”, olen endalt nii kaua küsinud, kuni üldse tagasi mäletan. Ja ühtlasi üritanud alati tema meele järgi olla. Püüdnud teda “lahti muukida”, püüdnud olla tema kodus nii nähtamatu kui võimalik, et mitte teda häirida, püüdnud anda talle põhjust minu üle uhke olla, kutsunud teda endale külla, tundnud huvi tema tegemiste vastu. Alati olen põrganud mingi kummalise ja justkui põhjendamatu jäisuse otsa ning päeva lõpus imestanud, et no miks ma küll tunnen, et ta ei taha mind enda lähedale ja et ta rõõmustab ainult siis, kui ma lahkun. Aga nüüd ma sain aru – ei, ta ei vihka mind. Tal on lihtsalt täiesti ükskõik mu eksistentsist. Ma olen tema jaoks sama nagu mingi ese, mis on lihtsalt olemas, aga millega seoses puuduvad emotsioonid. Ja niisamuti on ükskõik Hde olemasolust. See on täiesti loomuvastane, aga see on lihtsalt fakt. Vajab harjumist ja lahtilaskmist.
  • Hde lasteaiakaaslase üliäge sünnipäevapidu ühes pooleliolevas majakesest keset paksu metsa. Unustage batuudikeskused ja mängutoad ning andke lastele päriselu. Kui palju rõõmu kartulivõtust ja metsanotsudele viimisest. Või aardejahist ja muidu ringijooksmisest vabas looduses.
  • Vennaraasu sünna. Jälle ümber ümmarguse laua koos oma inimestega.

IMG_3529

IMG_3540

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: