Lasteaia jõulupidu

IMG_3862

Peoks ettevalmistused – “suured” tüdrukud lunisid välja väikese silmameigi ja sutike puudrit põsele.

Ma ei jõua kõikidest laste jõulupidudest kirjutada, aga lasteaia omast lausa pean kirjutama. Oli ju selleks niii põhjalikult ette valmistatud.

Sel aastal õppisid lapsed lisaks igasugustele lauludele ja tantsudele ära terve jõulunäidendi. Süžee oli lühidalt nii: Headust vaevas probleem, et tahaks teha kellelegi midagi head, aga ei tea, kellele ja mida. Nii ta siis võttis punti Julguse ja rändas jõuluõhtul mööda ilma ringi ning otsis oma küsimusele vastust. Leidis lõpuks muidugi ka.

IMG_3867

Headuse ja Julguse dialoog.

IMG_3871

Headus, Julgus ja 3 Metshaldjat

Hanna mängis peaosa ehk Headust. Tal oli kõige rohkem teksti ja kuigi ta alguses sugugi ei tahtnud seda rolli, sai ta sellega suurepäraselt hakkama ja ilmselgelt nautis ka. Mingit pabinat ma temas ei näinud. Helenal oli väiksem osa – Metshaldjas kõigest ühe repliigiga. Tuli ka ilusti välja.

IMG_3893

IMG_3895

Jõuluvana käest küsisid nad sel aastal mõistatusi. Kas teate, misasi on siidikera, niidikera – seitse auku sees? Jõuluvana ei teadnud, et see on pea.

Veel olid lapsed jõudnud peoks teha suurepärast küpsisetorti.

Jõuluvana tõi Hannale tema suure lemmiku Curly Stringsi plaadi ja Helenale Pärdi lastelaulude plaadi. Helena oli küll natuke pettunud, et miks tema ei saanud CSi plaati, aga kui oli Pärdi plaadi ära kuulanud, siis juba tekkisid tal omad lemmikud ja plaan, et vaja õppida mõnd lugu viiulil mängima.

Ohh, ja peo lõppedes jõudis minuni mõte, et see on ju Hde viimane jõulupidu lasteaias. Klomp tuleb kurku, kui nii mõelda. Ja õpetajalgi olid pisarad silmas.

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: