Organiseeritud põgenemine

IMG_3917

Metsast toodi kuusk

Tegelikult on meie lahkumine linnast Savilöövile pea alati paras kaos. Ega seegi kord ei olnud teistmoodi ja kogu värk meenutab Itaalia perekonda. Ikka ununeb midagi maha, mille pärast mitu korda tagasi joosta ja lõpuks meenub kellelgi tee peal ikka midagi, mis nagunii maha jäigi. Olen proovinud igasuguseid süsteeme selle kaose haldamiseks nagu asjade varajast pakkimist ja isegi eelmisel õhtul autosse laadimist (et hommikul saaks kohe võimalikult vara startida), kaasavõetavatest asjadest nimekirja koostamist, suhtumist “peaasi, et võti kaasas on, ülejäänud ostame”, aga ei – minek näeb ikka välja nagu organiseerimatu põgenemine.

Aga lõpp hea, kõik hea. Pärast 6-tunnist teekonda ei-tea-mitme-peatusega teekonda jõudsime kohale koguni valges. Esimene õhtu kulub kütmisele ja tavaliselt on esimene öö siin väga karge, mis veedetakse paljude tekkide all või mõnikord koguni suusariietes.

IMG_3921

24 tundi hiljem on ettevalmistused jõuluks tehtud – maja särab tuledes, toas on oma maa pealt leitud kuus kaunistatud vanade armsate ehetega, tuba on soe, saun küttepanemise valmis ja jalutuskäik ümbruskonnaski tehtud. Kapis ootab tegemist piparkoogitainas ja küülik. Ja varsti tuleb rahvast veel juurde.

Oh, ja mis minu jaoks kõige tähtsam – mul ei ole pooleli ühtegi lugu ja ma ei pea pühade ajal kriipsugi tööd tegema. Ja ma saan end välja magada, sest ainult siin, maal, on olemas see luksus, et vabalt võid ka pool üheksa õhtul magama minna ja häirimatus pimeduses ning vaikuses põõnutada 12 tundi. Siia ei kosta kunagi automüra ning pimedus on pimedam kui kuskil mujal. Ma ei maga kuskil paremini kui siin.

Häid jõule kõigile!

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: