Mesilased ja rööprähklemine

Hiljuti tegin lugu ühe mesinikuga. Jutt läks sellele, kui targad on tegelikult mesilased. “Sa arvad, et nad on jube usinad, et muudkui lendavad edasi-tagasi. Aga tegelikult lendavad nad väljas vaid 3 tundi kõige valgemal ajal, muul ajal toimetavad tarus. Nad on meistrid ajakasutamises, mesilased juba rööprähklemisega ei tegele,” rääkis mesinik. Küllap on tal õigus.

Täna rääkisin ühe väikeettevõtjaga muuhulgas ka ettevõtjaks olemise zen-elust. “Tead, mul ei ole mingeid maailmavallutamise plaane. Mind hirmutab, kui mulle soovitakse edu, sest üldjuhul mõeldakse selle all turuosa kasvu ja käibetõusu (loe: veel rohkem tööd). Aga minu ainus soov on teha oma tööd võimalikult hästi ja nautida protsessi. Rahahunnikuid pole vaja, piisab normaalsest äraelamisest. Ja mulle meeldib, et kui tahan, siis panen oma poe kinni ja teen puhkepäeva.”

Mõlemad mõtted on äärmiselt kuldaväärt.

Meie, rumalad inimesed, tegeleme 100 asjaga korraga (või omaarust arvame, et tegeleme) ning tulemus on see, et kõigis asjades on punnseis ees ja midagi ei edene piisavalt jõudsalt. Kuna me koguaeg takerdume pisiasjadesse, kaob silme eest suurem pilt ja siht. Tähevigu näed, aga seda ei märka, et pole oma kolleegile juba nädalaid naeratanud ega silmagi vaadanud. Või mis kolleegile – millal sa viimati peeglis endale naeratasid? Jaa, mul tuleb küll ette päevi, kus mul pole hetkegi peeglisse vaadata ja naeratamisest rääkimata.

Või siis töö ja fun. Ses mõttes olen selle ettevõtjaga väga päri, et lihtsalt rügamine 24/7 mingi tulevase parema nimel on mõttetu. Nii põled enne läbi, kui halja lilleaasa ära jõuad oodata. Minu jaoks on äärmiselt oluline, et töö mulle positiivseid emotsioone tooks. Olgu siis toredate uute teadmiste või inimestega kohtumise näol. Või lihtsalt tooks seda tunnet, et päeva lõpus on klaas täis ja et “küll mul on äge töö”.

Täna oleks klaas väga tühi, kui ei oleks helistanud üks lugeja ja lihtsalt siiralt kiitnud. Ja kui üks teine koostööpartner poleks pärikarva pai teinud. Ja täielik jama oleks olnud, kui jää Vetla kurvis olekski mind teelt kõrvale viinud, sest poolpirueti tegin autoga juba ära ja sügav kraav oli väga lähedal.

IMG_4084

Lühikese talvepäeva lõpp kuskil Järvamaal

 

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: