Nakatatud

IMG_4169

Mõistagi räägin ma mäesuusapisikust. Selja taga on Otepää nädalavahetus sõprade ja lastega ning paistab, et viimased on õnnestunud nüüd edukalt nakatada. Ja mul on selle üle tohutult hea meel, sest õigupoolest unistan juba mõnda aega sellest, et saaksin oma lastega nagu kord ja kohus mäe peale minna ning suusatada, mitte aga olla vaid treeneri, püsti hoidja, lohutaja, edasitirija või tagantlükkaja rollis.

Asjal on ka eellugu. Olid Hd 3-aastased, kui tegime esimest katsed neid mäesuuskadele panna. Otepääl harjutasid nad tunnikese treeneriga, aga mingeid emotsioone ei tekkinud. Möödus kaks talve, kui mäele ei üritanudki minna. Et üksi kahte korraga ju ei õpeta.

Sel talvel katsusin asja jälle ette võtta. Käisin Hannaga Nõmmel harjutamas ja pehmelt öeldes oli see katastroof. Ta oli rohkem pikali kui püsti ning asi päädis massiivse nutu&vihahooga teemal “suusatamine sakib ja mina ei taha enam kunagi mäele tulla”. Masendav.

Nädal hiljem kordasin aktsiooni Helenaga. Olin samuti valmis hullemaks. Aga tema hakkas kohe asjale pihta saama. Sõitis lastemäest tõstukiga üles ja kuidagiviisi alla. Lõpuks sai mäeaeg täis, aga tema oleks tahtnud veel sõita, sest just hakkas midagi looma.

IMG_4167

Kuutsemäe lastenõlval

Otepää värgile ei pannud ma mingeid lootusi. Kelgud olid pagasnikus juhuks, kui nad keelduvad suuski alla panemast.

Aga Kuutsekal sai nad kokku oma samavana sõbrannaga, kes ka värskelt asja enamvähem käppa saanud. Ei saa ju olla viletsam. Hanna nõudis kohe suuski, Helena vaatas natuke pealt… ja nõudis ka. Ja siis sõitsid nad tükk aega täiesti iseseisvalt lastemäel. Meie, suured, sõitsime oma sõitusid ja õhtul oli tegemist, et neid mäelt kätte saada.

Järgmine päev algas lastel suurejoonelise plaaniga “oleme nüüd terve päeva mäel”. Õhtuks sõitsin Hannaga probleemideta suurel mäel. Keerab, pidurdab, ei kuku, valitseb keha. Helena ei julgenud veel suurele mäele tulla, aga küllap järgmine kord tuleb. Lastemäel sõitis temagi väga ilusti ning oli igatepidi iseseisev.

Mul on raske kirjeldada, kui rõõmus ma olen, et neile see asi meeldib. Ma ise olen mäesuusatamispisikuga nakatunud juba 20 aastat ning see on küll üks lahe asi, mida ma väga tahan oma lastele edasi anda. Super-super nädalavahetus oli!

Ahjaa…sissejuhatuseks käisin ju Hdega veel Vanemuises Lotte muusikali vaatama ning mõlemad olid täiesti lummatud. Aitäh jõuluvanale, kes piletid kinkis!

IMG_4165

Kuutsemäel

IMG_41616-aastased suusaässad

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: