Iseseisvumine

Hanna ja Helena on viimast kuud lasteaialapsed. Nad ootavad väga juba kooli minekut ja on viimase kuuga muutunud hüppeliselt iseseisvamaks.

Nurga taga poes piima-leiva järel käis Helena juba mõnda aega. Nende viimase aja julgustükk on aga ise trenniminek ja sealt koju tulek. See on ettevõtmine, kus tuleb Tallinna kesklinnas seigelda mitme liiklusvahendiga.

Kõigepealt tuleb Koidu peatuses valida õige sõiduriist ja sellest kaks peatust hiljem väljuda. Siis ületada pool Pärnu maanteed, istuda Trammi peale ja sõita veel kaks peatust. Seejärel ületada pool Narva maanteed ja trennis ongi. Tagasitee õnneks on veidi vähemate teeületamistega – buss peatub otse Foorumi keskuse eest ja sealt tuleb sõita neli peatust.

Nende esimene käik nägi välja umbes nagu spioonimäng. Kõigepealt läks Helena üksi bussi peale. Hanna veel ei julgenud, läksime koos järgmise bussi peale. Õnnetuseks saime Helena bussi kätte ja pidime mahtuma ühte trammi. Helena oli üksi trammi eesotsas ja tegi näo, et meid ei tunne.

Pärast trenni pidin mina kadunud olema. Muidugi ma luurasin neid Foorumis kangi all. Kui nägin, et nad ootavad viksilt bussi, hiilisin trammipeatusesse ja lipsasin märkamatult trammi. Olin neile öelnud, et istugu nr 5 ja mitte mingite teiste busside peale. Noh, trammiaknast nägin, et istuvad 20A bussis. Aga see on ka väga õige ja toob ka koju. Kui küsisin, et kuidas nii – rääkisin ju viiest, kostis Helena väga iseteadlikult: “Emme, mul on aju ka. Ma ju tean, et 20A toob ka koju, me sõidame sellega ju peaaegu alati, kui viiest maha jääme.”

Järgmisel päeval tahtis Hanna üksi 2 peatust trammiga linna sõita, et seal mammaga kokku saada. Kohtas trammis oma sõbrantsi ja unustas ära, kus maha pidi minema. Sõitis peatuse mööda. Õnneks said ikka mammaga Viru juures kokku.

Täna keelati mul trennist tulemise luuramine ära ja kästi koju minna.

Kuidas vanemad vanasti murest halliks ei läinud, kui polnud mobiiltelefone?

 

 

 

1 Response so far »

  1. 1

    Hundi ulg said,

    Südamlik 🙂


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: