Jaanipäeva eelõhtu ehk tiir Apes ja Paganamaal

Kuuldavasti on Tallinna poolt maasektoritesse valgumas tohutud rahvamassid. Meilgi siin Laanemetsas on rohkem kui tavaliselt kuulda muruniitmise ja trimmerdamise häält ning igal pool on näha ettevalmistusi kapitaalseks jaanipäeva pidamiseks. Ehk tuleb ka ilm selline, et talvejopet ei lähegi seekord vaja.

Ise otsustasime hoopis korrata vana traditsiooni ja minna Apesse saldejumsi sööma. Selgus, et Ape linn on ligoks (ligo = lätlaste jaanipäev) totaalselt üles löödud ja ära kaunistatud. Isegi suvalise kaltsuka uksed olid ehitud kaskedega, rääkimata siis suurematest poodidest.

IMG_4928

Jäätise söömiseks on otse poe taga ülimõnus mänguplats. Kirikakramuruga ja viimase peal hooldatud lillepeenardega. Lätlastel on üldse lillepeenardega mingi oma teema. Linn võib olla täielik vaestemaja, aga lillepeenrad on alati vägevad ja eeskujulikult hooldatud.

IMG_4938

Selliseid lillepeenraid on terve linn täis. Espetsiaalselt Ligoks üles seatud rõuguredeleid ja tammepärgi ka. Taamal elutähtis asutus auto osta ehk bussijaam.

IMG_4933

Kõige veidram kaunistus asetses kohaliku vallavalitsuse maja ees. Hiigelsuured tammepärjad, mis kaunistatud kollaste juustu- ja sõiraketastega. Viimased vist tehtud papist.

IMG_4935

IMG_4949Helenal tuli suurepärane mõte, et kui me juba sõitmas oleme, siis lähme käime lähedalt Paganamaalt ka läbi. Seda enam, et oleme viimasel ajal lugenud Julius Ungru Paganamaa jutt. Mõeldud-tehtud! Selline maaliline külavahetee viib Kornetilt Krabile.

IMG_4946

Kornetis asub Ieva järv.

IMG_4957

Vaade Paganamaa vaatetornist. Muide – Paganamaal valitses täielik vaikus, ei hingelistki. Ei ühtki jaanipäevalist polnud veel näha. Võib-olla istuvad alles kuskil liiklusummikutes või varuvad Selverist õlut&grillvorsti.

IMG_4951

RMK telkimisplatsil on ka püstkoda.

IMG_4960

Õhtu naelaks sai aga tee äärest leitud paar peotäit maasikaid. Hanna korjas ka teematerjali. Ei saa ju kena naistepuna jätta niisama kasvama.

IMG_4962

 

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: