Tavaline eestlase puhkus ehk ehitustöö

Mul on jälle mõtet rääkida arengutest pööningul, sest need on tormilised. Laudis on valmis ja ühes sellega näeb endine räämas pööning nüüd välja nagu tuba.

Mis puutub postituse pealkirja, siis ausalt – ma ei mäleta, millal oli mul selline puhkus, kus midagi ei ehitatud, ei remonditud või ei loodud. Savilöövil olen 17ndat suve ja siin ei ole puhkust, kus lamatakse võrkkiiges, loetakse päevade kaupa raamatut ning rüübatakse valget külma veini, veel olnud. Võimalik, et ei tule ka, sest mu pea on vist nii ehitatud, et see genereerib aina plaane ja unistusi, mida saaks veel teha.

Pööningule toa ehitamine oli mu unistuste hulgas juba aastast 2000, kui Savilöövi sai uue katuse. Asi venis ja venis, sest otseselt vajadust polnud ning samuti oli (ja on siiani) koguaeg vana laguneva maja juures kõpitsemist. Üks põhjus, miks start niipalju venis, oli lisaks aja- ja ettevõtlikkuse puudusele ka materjalipuudus – kuni viimaste aastateni ei olnud ma siinkandis avastanud nö ihusaeveskit. Nüüd aga olen avastanud suurepärase saematerjali müüja Antslast – Heiki müüb seal kõiksuguseid laudu ja prusse, hind on normaalne, kvaliteet väga hea ja mees sõnapidaja. Kui lubab kindlal kuupäeval lauakoormaga õuel olla, siis on ka.

Pööningu laudise ehitamine kujunes keskmiselt suuremaks kunstsaagimiseks ja nuputamiseks, kuidas üldse seda ehitatada saab. Maja on ju silmatorkavalt kõver, aga samas tahaks, et tulemus jääks ilus. Lõpptulemusega jääme me Ermoga igatahes väga rahule. Alati saab paremini, aga arvestades, et me mõlemad sellist asja esimest korda tegime ja tikksaagi polnud kumbki varem käes hoidnud, siis on täiesti OK.

Valminud toa pindala on ca 25 ruutmeetrit. Ehitamise eelarvet ma täpselt ei tea, sest materjale ostsime jooksvalt. Kokku võis see jääda 3000 euro kanti, millest kõige suurem osa kulus saematerjalile ja katuseakendele.

Sisustamist ma veel ei alga, sest enne ootab mind ohjeldamatu värvimistöö ja elekter on samuti vaja vedada.

IMG_2351Mai 2015. Pööningult on välja kühveldatud tonnide viisi liiva.

IMG_2354Juuli 2015. Parandame “musta” põranda.

IMG_2748Juuli 2015. Põrandatalade paikapanek.

IMG_2764

Juuli 2015. Põrand sai valmis. Ehitasid Ermo ja mu vennas.

IMG_3092

August 2015. Pööninguluugi asemele lasin teha akna.

IMG_4998

Sügis 2015. Pööningule paigaldati 2 katuseakent ja Ermo ehitas vaheseina, kuna kogu pööningut me välja ei ehitanud.

IMG_4999

Juuni 2016 töömaa.

IMG_5077

Sama koht kuu aega hiljem. Juuli 2016.

1 Response so far »

  1. 1

    Lia Traks said,

    Tubli!


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: