Kui laest kukub alla….madu

Saunas olen pea igal aastal kohtunud nastikutega, aga sel aastal on nad valinud kuidagi eriti jubeda ehmatamistaktika – laest alla plärtsatamise.

Kui paar nädalat tagasi naabervalda hirmsat kisa kuulda oli, siis tõenäoliselt olin karjuja mina, sest sauna eesruumi laest kukkus alla üks nastik. Õnneks võttis ta suuna õigele poole ehk õue. Lasen nüüd automaatselt alati pilgu lakke, kui sauna astun ja ei ole vahepeal seal ühtegi roomajat kohanud. Läksin juba päris ülbeks.

Täna aga sadas üks elukas alla pesuruumis ja napilt seal pesevast Hannast mööda. Kusjuures Hanna ise märkas kukkujat alles siis, kui see põrandapragude vahele kadus. Helena seevastu nägi kogu situatsiooni kohe sealt kõrvalt, karjus ise kui ussist nõelatud, tormas saunast välja ja lubas mitte kunagi sinna enam tagasi minna. Hiljem leebus siiski ja oli nõus koos minuga pesema tulema.

Tegelikult pole see sugugi tore ja ma olen pehmelt öeldes nõutu, mida nende laest kukkuvate ussidega peale hakata. Nii võib ju vabalt juhtuda, et kukub teine täitsa krae vahele.

Aga loodus ei trügi tuppa mitte ainult madude näol, vaid ka mingi kuklasenuhtlus on meid tabanud. Midagi toimetavad nad saunas ja ajuti on terve saun neid täis. Ma ei tea ümbruskonnast ühtki pesa ja pole männimetsagi läheduses. Aga kuskilt nad tulevad. Miski suhkrumoodi mürk maitseb neile õnneks hästi ja sellega saab jälle mõneks ajaks õhu puhtaks. Ja siin ärge hakake mulle rääkida, et kuklane on haruldane looduskaitsealune isend. Las ta olla, aga sauna ma neid ei taha ja veelvähem palkide vahele kuskile pesa rajama. Ehk et kõik ideed, kuidas nendest päriselt lahti saada, on teretulnud.

PS. Ma ei taha kuulda mingeid romantilisi heietusi sellest, kui toredad, nummid ja kasulikud on nastikud. Kindlasti on, aga mitte siis, kui nad sulle pähe kukuvad.

 

6 kommentaari so far »

 1. 1

  Kristhel said,

  Manna pidi hea looduslik hävitamisvahend olema 🙂 Söövad ennast sellest lõhki.

 2. 2

  siil said,

  Nüüd ma igatahes tean, et mina oma maofoobiaga teile külla ei tule. Brr.

 3. 3

  Evelin said,

  hmm… kes mulle eelmine kevad kirjutas, et nastik on üks äraütlemata tore ja armas elukas, kui see mul majaukse juures lillepeenras lastega võidu päikest võttis?? 😉 kas võib olla, et kuna te maja juures muudkui remondite ja nende rahu häirite, siis kolisid nad maja juurest sauna? koduloomad ikkagi ju 😛
  tavalistele sipelgatele aitab puutuhk, kuklastega pole kogemust.

 4. 4

  Juss said,

  Üks kuklase peas on mäenõlval tamme juures ja teine sauna lähedal kasvava suure kase juures. Eks nad sealt kusagilt tulevad. Aga seni on nad alati lõpuks ära läinud saades aru, et saun pole kuklasele sobilik koht elamiseks. 🙂
  Aga nastik vähemalt palke ei näri ja pole mürgine ka. Kui on nastik, siis pole jälle saunas hiiri, kes seebid nahka panevad ja kõik kohad täis s***uvad.

 5. 5

  sesamy said,

  Tavalistele sipelgatele mõikab hästi jäme keedusool ja kaneel, kuklaste osas kogemused puuduvad.
  Praegu tuli meelde, kuidas Sammalhabe rästikuid tõrjus mingi taimega (oli vist rass?) ei tea, kas nastikutele ka mõikab?

 6. 6

  Kriss said,

  Kusjuures, hiiri enam pole, sest naabri kass käib usinasti ja on mulle mõne nädalaga juba 5-6 püütud hiirt näha toonud. Sh 3 tükki tõi sauna:)


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: