Katuse mürgitamine

Esimest korda meie juurde sattuvad inimesed küsivad tavaliselt, kas oleme majale just uue katuse ehitanud. Nojah, katus pärineb aastast 2000, kuid näeb tõesti välja üsna uus.

Sellel on lihtne põhjus. Ma ei lase katust sammalduda! Sammalt on vaja katuselt reeglipäraselt eemaldada ja parem on, kui ka katust vastava samblatõrjevahendiga töödelda.

Viimasel ajal olen tükk aega mürgitamiseks sobilikku ilma passinud. Ei tohi olla liiga tuuline, peab olema kuiv ja päikesepaisteline. Ideaalis ei tohiks pärast mürgi panemist vähemalt 6 tundi vihma sadada. Ühel päeval sattuski olema selline ilm ja ma kasutasin selle kohe ära. Turnisin paar tundi katusel. Kõigepealt kraapisin sammalt ära niipalju kui ulatasin ja julgesin. Siis oli kord mürgipritsi käes – pritsisin katuse sammalduma kippuvad kohad üle ja nüüd peaks samblaga mõneks ajaks jälle 1:0 olema. Järgmise suveni kindlasti.

Üksiti parandasin mingi espetsiell möginaga ära katusekattesse tekkinud augud. Need tekivad bituumenkattesse kergesti, kui metallredeliga katusel ettevaatamatult toimetada.

20160825_163245_resized

Samblatõrjeks vajaminev instrumentaarium

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: