Koolisekeldused

Pealkiri on küll sekeldustest, aga ma arvan, et meil on läinud veel suhteliselt hästi koolielu algus.

Mulle räägiti mingist jubedast kleepimismaratonist, et mitu ööd või päeva kleebin ja voldin vihikute ümber mingeid pabereid. No ma ei tea….pole ju nii hull see asi. Kleebin järk-järgult igal õhtul natuke. Õnneks pole meil mingeid nõudeid paberi värvidele ja raamatute ümber käib remondist järele jäänud tapeet küll. Lastel on nagunii täiesti ükskõik, kuidas nende raamatud-vihikud välja näevad.

Koolivorm on neil ka ja sellega on kõik hästi. Pole üldse peamurdmist, et mida selga panna. Õhtul panevad järgmise hommiku riided valmis ning hommikul ei ole muud, kui riietesse hüpata.

Tunnid algavad kl 8 ja enne kl 7 ärkamine on täielik piin. Me oleme küll kõik hommikuinimesed, aga siiski mitte nii hommikused. Ma tunnen, kuidas kellaga ärkamine mind zombistab ja ilmselt on ka lastel sama. Olen nimelt sisuliselt terve oma elu ärganud ilma kellata 7.30.

Tunnid lõpevad tavaliselt 12 ajal ja järgmisest nädalast algab ka pikapäevarühm. Mõned korrad on nad ka ise koolist koju tulnud.

Õppida pole koolis antud, va mõned lõpetamist vajavad ülesanded. Paraku ei taheta meil kodus kooliraamatute v vihikute vabatahtlikust avamisest kuuldagi. Seevastu koolis pidi olema väga äge – on vaid suur mure: tunnid on liiga lühikesed ja aeg läheb palju kiiremini kui lasteaias.

Õpetajaga kallistati juba teisel päeval. Tantsuõpetaja Märt Agu võitis muidugi laste südamed kohe.

Koolisöök pidavat olema nii hea, et seda küsitakse endale juurdegi.

Ptüi ptüi ptüi – esimeste koolinädala jooksul polegi veel õnnestunud midagi ära kaotada.

Ajaloo ilu mõttes märgin ka ära, et just kooliaasta alguseks alustas Helena vägevalt r-tähe paristamisega. Kuni siiani oli r ikkagi kuidagi õnnetu ja nõrk, aga nüüd on lihtsalt võimas. Ise on ta ka väga õnnelik ja uhke selle üle.

4 kommentaari so far »

 1. 1

  geagea said,

  Rõõm kuulda, et teil kenasti läheb 🙂

  Mõtlen hirmuga järgmisele aastale, kui Pipsil kah tunnid kl 8 algavad. 1. klassis on tunnid kl 9-13 ja see on hetkel täiesti ideaalne. Kusjuures eelmisel aastal olla vanemate küsitlus olnud kooli alguse kohta ja see olnud vanemate soov, et kool alaku kl 8.

  Kleepimist-paberdamist on kah vähe, 3 raamatut, 4 töövihikut, kõik. Tavalisi vihikuid pole neil esimesel poolaastal üldse. Aga raamatud-töövihikud võiks küll olla paais kindlas formaadis, kilekaante otsimine oli tüütu, ma ei viitsinud hakata isekleepuva kilega jandama. Õnneks see oli ühekordne tüütus.

  Pikapäevarühma ma Pipsi ei pane, aga homsest hakkab sööma teist lõunat pärast tunde. Toit olla v. hea, seee lisalõuna maksab 1.50 ja mul üks mure vähem. Ikka tervislikum toit, mine tea, mis ta kodus endale sisse sööb ja kas ta viitsin toitu soojendada või närib kuiva leiba.

  Kokkuvõttes on kenasti alanud jah. Palju õnne meile, oleme tublid tütred kasvatanud 🙂

 2. 2

  Kriss said,

  Meil hakkab järgmisel aastal üldse II vahetuses elu olema. Aga ma ei viitsi niikaugele mõelda, kõigega on võimalik harjuda.

  Kilekaante otsimisest loobusin, kui juba mingi hulga loomulikul vales mõõdus kilesid koju tarisin. Raamatute kiletamine ajab aga hulluks, enam ei tee. Pigem kiletan ennast ära, kui raamatut. Vana hea tugevam paber ajab asja ära küll:)

  Oleme aga tublid edasi ja palju õnne sulle ka!

 3. 3

  E. said,

  tore lugemine 🙂 hea, et teil kenasti on kooli algus läinud.
  mu omadel pole eriti üldse raamatuid – aabits, loodusõpetuse tööraamat ja laulik. matemaatikas on ainult töövihik. see mulle väga meeldib, et asju ei ole palju kaasa vedada. ma, va laisk, pole veel midagi kiletanud. aga lähen lasen selle nalja täna ära teha 😛
  hommikune tõusmine on tõesti lihtsalt mõrvarlik…

 4. 4

  Juss said,

  Hämmastav kuidas kooli minek lapsi muudab. Selle ühe nädalaga oleksid tüdrukud nagu mitu aastat vanemaks saanud. Titenalju enam ei tehta, ollakse kuidagi asjalikumad ja täiskasvanumad. Väga vahva igatahes.


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: