Ülevaade Tallinna kingakaubandusest

Olen viimase nädala jooksul saanud ette pildi sellest, mis toimub Tallinna kingakaubanduses. Selle võib kokku võtta väga lühidalt:

 Kõik poed müüvad identselt sarnast toodet ning ei erine üksteisest mittemillegi poolest. Palju musti kingi. Ainult musta värvi saapad.

Mõni “kingaasjatundja” võib nüüd hakata juukseid katkuma, et kuidas ma nii ütlen ja et on ju ometi suur vahe, kas saapa peale on kirjutatud Ecco, Geox, Clarks või midagi muud. Teate, ei ole vahet. Ma nagunii ei käi neis poodides, mis müüvad vakstust jalanõusid, kuid just kvaliteetjalanõude osas ei ole ka mingit vahet. Kõik müüvad ühesugust kaupa ja mind tõesti ei huvita, milline sõna saapa peale kirjutatud on.

Igatahes. Minu otsingud leida nr 33 tütarlapse talvesaapaid on lõppenud nulliringiga. Ainukesed selles mõõdus saapad, mis mulle ja kandjale ka meeldisid, osutusid juba poes katkisteks. No ma ei osta ometi katkise voodriga saapaid, eks:)

Vahva kogemus oli Rademari poes. Neil sobilik saabas müügil. Küsin numbrit, müüja vaatab süsteemist, et jaa…seda numbrit saabast pole mitte üheski poes müügil, küll aga on laos palju selle numbriga saapaid. Küsin, et millal siis poodi jõuavad – õues vaid 2 kraadi sooja ja võiks ju ometi talvesaapad müüki panna? Laiutab seepeale käsi ja ei oska midagi öelda. Aitäh abi eest!

Jah, ma tean, et vastutustundlik lapsevanem ostab talveriided kokku juba juulikuus hoolimata sellest, et neid veel müügilgi pole. Siiski pole ma lootust kaotanud ja eks kuidagi ikka saab, kui kuidagi ei saa.

3 kommentaari so far »

 1. 1

  geagea said,

  oh ma olin happy kui avastasin, et mullu jaanuaris ostetud talvesaapad lähevad veel pipsile kenasti jalga. Muidu on küll kasvanud nagu põrguline, aga jalanumber mitte (või siis said ostetud piisava varuga). E peagi soppama minema, hirmus peavalu on see alati.

 2. 2

  Meil on linnaskäimise saapad Crocsist ja lumes trööpamiseks Kuomad. Nn teatris käimiseks leidsime Jalatsipoest Mustangi saapad.

 3. 3

  Kriss said,

  Saapasaaga on meil lahenenud ja täiesti rahuldavalt. Crocse mu lapsed enam jalga ei pane, ei ole edevad ja pidavat koledad olema. Sama lugu on Kuomadega. Samas ma jagan nende arvamust – tõesti ei ole seal midagi vaadata. Ka need nn botikutüüpi saapad või paksud säärikud on täiesti out. Ehk et jalga kõlbab panna edev pika säärega saabas ja konts peab ka all olema. Olgu kasvõi pool cm:)


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: