David Garrett Peterburis

img_5547

Paar viimast aastat olen vahelduva eduga kuulanud David Garrettit. Nii kuu aega tagasi, kui jälle järjest tema lugusid ette võtsin, hakkasin mõtlema, et vaataks – äkki ta esineb kuskil lähedal. Et võiks ju minna päris elus vaatama, kas ta päriselt ka mängibki nii võimatult hästi ja kas päriselt ka ongi selline sassis juuste ning kottis pükstega tüüp.

Selgus, et ta on varsti esinemas Peterburis. Just nii varsti, et jõuab rahulikult hankida viisa, piletid jm kraami. Uitmõeldud-tehtud!

img_5538Rahvas oli pöördes veel enne kui DG üldse lavalegi jõudis.

Kontsert oli üle igasuguste ootuste ja üldse täitsa üle mõistuse. Pikk (koos vaheajaga ligi 3h) ja esimest noodist kuni viimaseni täiega andmine. Ta mängis rokilugusid, aga no Venemaal muidugi ei saa ilma Tšaikovskita, niiet jupp klaverikontserdist tuli ka ikka teha.

Mulle kohutavalt meeldib vaadata, KUIDAS inimesed pilli mängivad. Seda võib teha äärmiselt erinevalt – tuimalt, ükskõikselt, nagu tööd tehes, noodi järgi, aga ka rõõmuga, vabalt, nautides. Nii, et sa ei saa arugi, et ta mängib seda lugu sajandat v tuhandendat korda. Mida ta ju tegelikult teeb.

Igatahes – jah, kõik oligi nii nagu ma olen DG videotest näinud. Jah, ta tuli mängis rahva hulgas. Rahvas hullus. Lavale toodi vahepeal lilli ja kingitusi. Jah, ta kutsus lavale ühe lapse. Jah, suhtlebki nii vabalt publikuga. Ei lõuga sugugi lugude vahel nõmedalt “ailaavjuuuooooollll!!!!!!” Jah, alailma libises üle ta näo õnnelik naeratus. See saab nii olla ainult siis, kui inimene väga naudib seda, mida ta teeb. Jah, ikka juhtus ka lava peal. Kontserti alustades avastas, et viiul on jumalast häälest ära. Sinna häälestamise nahka see esimene lugu läkski. Aga tühja sellest, ka suur staar on inimene. Aga jah, püksid on tal kottis ja juuksed sassis. Jah, tal olid kontserdi lõpuks pisarad silmis. Ja jah, tundus küll, et ta ei tahtnud ise seda kontserti lõpetada. Publik nagunii ei tahtnud.

 

img_5549

img_5542

 

Ja veel üks! Kuid ettevaatust, tegemist on rasket sõltuvust tekitava asjaga:)

 

Reisist ka. Läksime LuxExpressiga, mis oli väga mõnus. Piiri peal polnud miskit kohmitsemist, vähemalt mitte minnes. Juurdlesin tagasisõites pikalt teemal, et “mis on valesti sel pildil?!” Tükk aega läks, enne kui taipasin – et täitsa stressivaba reis on ju – keegi ei süüdista kedagi, keegi ei närvitse, pole mõttetult ärev. Ülimalt chill värk!

Hotell oli meil üle prahi. Vanniga tuba!!!! 15 euri per nägu! Ja ei mingeid tarakane! Puhtad linad, lahtikäivad aknad, mõistliku suurusega padi. Missa-hing-veel-tahta-oskad.

Rahaga on Venemaal kummalised lood. Kõik on müstiliselt odav. Näiteks metroos saab lustida 35 rubla eest, aga see on eurodes nii umbes 60 senti. Hotelli hommikusöök maksis 500 rutsi ehk umbes 9 eurot. Söö palju jaksad!

Peterburis tundub olevat kinnisvarabuum. Kõikjal ehitatakse ja kõik kohad on täis kleebitud kinnisvaramüügikuulutusi.

Turundus on neil üldse kõikjal. Normaalne, et tänavanurgal koperdab katalüsaatori maskott, mis üritab sulle sel ajal, kui sa punase tule taga seisad, müüa maha katalüsaatori. Või lõugab keegi riideputka ees mögafoni, et tuldagu ometi tema boksi omale uut aluspesu ja padjakotte ostma. Aktivist-turundaja müütas ka kontserdipaiga ees plaate. Oli teine kõvasti vaeva näinud ja kogu DG loomingu koondanud ühele plaadile. Tore!

kiirabi

Võib-olla nad teevad parasjagu mõnd nõukogude aega kujutavat filmi või siis ongi neil ikka veel sellised kiirabiautod. 

turundus

Ega kliendid ei tule, kui reklaami pole! Keegi Roza turundas end aktiivselt kõigil vihmaveetorudel.

bankett

12 euroga kõht täis!

metroo1Kui ma olin 10-aastane, siis käisin isaga Peterburis ja eesmärk oli Ermitaaži külastus. Oi, tal oli mind raske metroost välja saada, sest kunsti nautimisest oluliselt huvitavam oli metroos eskalaatoritega sõitmine. Seal on kõik täpipealt samamoodi praegugi! Isegi baaba, kes treppide juures putkas olukorda jälgib, oli vist sama. Magas seal oma putkas mõnusasti, vahepeal tegi silma lahti, heitis ümbritsevale vihase pilgu ja lasi jälle silma looja.

metroo

Astarožno, dveri zakrõvajutsa! Jah, see on kõik niisamuti.

tuba

15 euro eest on kõik eluks vajalik olemas.

/Video on youtuubist ja pole minu tehtud/

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: