Milline on unelmate töökoht?

 

Ükskord ajasin hää sõbrannaga juttu teemal, milline on unelmate töökoht ja mis loom on töömotivatsioon. Ta kirjutas kõik üles ja seadis sellest Anne&Stiili kokku artikli.

Neil teemadel arutamine meeldib mulle väga, sest tööga seonduv on oluline – me tegeleme ju suurema osa ajast just sellega. Mistõttu asi peab olema tõepoolest unelmat väärt. Nüri oleks päevad läbi tegeleda üdini vastumeelse asjaga.

Minu jaoks on unelmate töökoht ainult ja ainult selline, kus ma olen oma aja ja tegemiste peremees. Üheksast viieni kuskil kontoris virelemine tundub mu praeguses eluetapis olevat täiesti välistatud. Hindan väga oma aega ning mul on kahju igast niisama tühja raisatud hetkest. Mõte kulutada oma aega kontoritööga paratamatult kaasas käivate nähtuste nagu kontoriklatši, ühisürituste, motivatsiooniprogrammide, intriigitsemise ja pidevate töökatkestuste peale tundub talumatu. Miski ei motiveeri mind vähem kui firmasisene motivatsiooniprogramm, mis seatud sõltuma näiteks ettevõtte majandustulemustest. Kas keegi üldse teab kedagi, keda selline asi päriselt ka motiveeriks midagi paremini tegema?

Minu ainus motivatsioon on seesama töö, mida ma teen. Võimalus teha seda niipalju kui ma ise tahan. Võimalus valida ja tegeleda nende teemadega, mis mind huvitavad ja puudutavad. Võimalus võtta aeg ja minna näiteks keset tööd trenni või metsa kõndima. Võimalus töötada neli päeva nädalas või ka mitmeid nädalaid ilma ühegi vaba päevata. Võimalus teenida rohkem. See, et mu elu kvaliteet ja teenistus sõltub päriselt ka sellest, kuidas ma oma tööd teen. See, et mitte keegi ei kontrolli, KAS ma töötan või KUIDAS ma töötan. See, et ma ise juhin protsesse ja saan sellega hakkama. Kuidas saaks kõige sellega konkureerida mingi preemia või motivatsioonisüsteem?

Õnneks näivad ka tööandjad aina enam aru saavat sellest, et maailma eksisteerib täiesti arvestatav hulk inimesi, kes ongi nii vastutustundlikud, et neid ei pea pidevalt kontrollima ega neil iga hetk kätte hoidma.

Pildid loo juurde tegi Krõõt Tarkmeel ja meigi Reet Härmat.

 

1 Response so far »

  1. 1

    leheneeger said,

    Oo jaa, ükski pakutav “konkurentsivõimeline motivatsioonipakett” pole seda tegelikult. Minu unistuste töö langeb sinu omaga 100% kokku ja tõesti, seda on võimalik teha ka palgalisena, mitte ainult ettevõtjana. See eeldab aga tohutult võimsa demotivatsioonifaktori – rumala juhi – puudumist.


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: