Blondi seiklused maanteel

Diisliautot on lihtne unustada tankida, sest seda tuleb võrreldes bensukaga teha nii harva. Juhtus aga nii, et hooletu blondiin avastas end korraga maanteeservast, kütusepaak tilgatum.

Minu senises elus on tähendanud süttiv kütusetuli seda, et tegelikult saab veel hulk maad sõita. Selle teadmisega asusimegi Laanemetsast muretult Valga poole teele. Auto lubas, et olemasoleva kütusega saab sõita veel 120 kilomeetrit, Valka on Laanemetsast aga kõigest 23 km. Minu optimism rauges aga umbes 8 kilomeetrit hiljem, kui auto lihtsalt seisma jäi ja nii oligi. Esimest korda elus olin teel sellepärast, et mul sai kütus otsa!

Ega midagi, kari naisi (neli) autost välja ja hääletama. Ei läinud kaua aega, kui abistajaid oli kohal juba terve parv. Aga no mis sa teed – ega keegi ei sõida ju ringi tänapäeval nii, et tal on autos kanister diislikütust ja lehter selle valamiseks. Kümmekond autot kinni pidanutest sõitis edasi, lähimas majas valitses ka vaikus ning näikse, et meie külas polegi kedagi, kel oleks diisliauto v veidike seda kütust niisama tagavaraks. Helena kartis juba, et teele me jäämegi. Ühel heategijal aga tuli päästev mõte, et käime Valgas, toome kütust. Nii tegimegi. Pärast aitas lahke härra mul auto käima ka saada, sest ta ei tahtnud kogu selle nalja järel ikka mitte kuidagi enam käima minna. Ise veel muigas, et küll on naistel lihtne elu – hääleta kurvalt auto kõrval ja kohe tuleb keegi appi:)

Niisiis. Õppetund. Nii kui süttib kütusetuli, pööra ots kohe tankla poole, mitte ei paaruta veel mööda metsi ja ära usu tehnikat, mis lubab sulle lahkel veel sadat muretut kilomeetrit.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: