Kohtumine kolme mõmmikuga

19105910_1564886076878769_7494582872816287652_n

Kahe karupoja väga värsked jäljed

Mul oli kodulähedases metsas tõeliselt harukordne kohtumine. Longin kenal suvisel laupäeva õhtul metsast kodupoole, kott põdrasammalt (jah, ma tean, see on Islandi käokõrv!) täis ja peas tuhanded mõtted ringi kihutamas. Kuskile teiste vahele mahtus korraks ka tähelepanek, et näe – täna märkasin oma teel lausa kaht karuhunnikut. Et ju nad ikka siin suurtes metsades omi asju ajavad.

Mind äratas mõtetest ragin. Ca 20 meetri kaugusel välgatas hiiglaslik pruun kogu, mis pani hirmsa raginaga metsa. Kaks väiksemat kogu hüppasid lähimale puutüvele. Karupere! Mida ma nüüd teen – panen jooksu, taganen, hakkan karjuma, teen näo, et ei näinud ja kõnnin edasi, käis mul korraga peast läbi. Selle paari sekundi jooksul, mis ma seisatasin, kargasid karupojad puu otsast alla ja panid hirmsa raginaga mamslile järgi. Nende minekut kuuldus veel tükk aega.

Ma sammusin edasi, kohtumisest täiesti vapustatud. Nad on siinsamas, umbes poole kilomeetri kaugusel majast. Ei, ma ei tundnud hirmu. Pigem ikka rõõmu harukordsest kohtumisest.

Ahjaa…nõrganärvilistele – see lugu ei juhtunud Savilöövi kandis, vaid Tartumaal Emajõe Suursoo metsade lähikonnas. Mis nüüd edasi ja kas ma enam metsa ei lähe? No ikka kindlasti lähen. Ainult et fotoka peab ikka alati kaasa võtma (ja sellega peaks ka olema välistatud, et kunagi enam karuga kohtun:)).

Nädal hiljem: Hulkusin koeraga keskpäeval samas paigas, kui jälle kostis teiselpool kuivenduskraavi rabistamist ja karupoeg ronis krabinal puu otsa. Kohe tema järel kargas teise puu otsa ka teine. Vaatasime jälle tõtt, enne kui nad jalga taipasid lasta.

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: