Vanad päevikud ja kirjad

Kolimine on üldiselt tüütu, aga siin on ka väga huvitavaid momente. Näiteks leiud – vanad pildid, kirjad, päevikud, dokumendid. Asjad, mille olemasolu oled juba ammu unustanud. Mälestused, mis on tuhmunud ja elavadki ainult nendel paberitükkidel.

Kõigepealt ilmus välja paarikümne aastatagune kirjavahetus minu parima sõbrannaga. Me tunneme üksteist aastakümneid, oleme kõik see aeg olnud teineteise eludega kursis ja kohtunud tihti. Aga et meil oli selline kirjavahetus, see meenus mulle alles nüüd. Tol ajal üle 20 aasta tagasi ei olnud e-kirju, MSNi ega õieti arvutitki. Mis me arvutist räägime – meil ju polnud kodus kõige tavalisemat telefonigi. Järjekorras me olime, kuid sinna me ka jäime. Niisiis oli ainuke võimalus kirjutada päris kiri! Ja me kirjutasime – lehekülgede viisi, alla 4 ei olnud ükski neist. Tihedalt täis mõtteid, mis kirja pandud selgelt, läbimõeldult. Nagu loeks kirjandit.

Siis veel üks kirjavahetus ühe teise kalli sõbrannaga sellest, kuidas ta otsis pärast kutsekooli lõpetamist omale tööd. Praegu loen ja mõtlen, et uskumatu ikka, mis oli tollal inimestele tähtis.

Aga kõige enam üllatusin ma iseenda päeviku peale, mille olemasolu olin ammu unustatud. 1997. aasta sündmused olin kirja pannud kuupäevalise täpsusega. Kõik, mis toimus töö juures: olin just läinud Äripäeva tööle ja mul läks tööga väga halvasti – laisk ja loll olin, nagu mulle öeldi. Kuid tööst olulisem tundus tollal olevat ikkagi eraelu. See oli kirev. 21-aastane mina otsis lakkamatult taga mingit müütilist armastust. Paraku täitsa valest kohast ja valede inimeste juurest. Nii ma kõikusin masendusest eufooriani, vahepeal käega lüües ja suvalisi seiklusi otsides. Imelik on lugeda, et keegi on päriselt ka nii loll olnud:) Õnneks oli see päevik üsna lühike ja hõlmas vaevalt poolt aastat.

Ja muidugi veel vanad koolivihikud, kontrolltööd, tunnistused ja…..esimese armastuse sünnitunnistus. Mis pagana pärast see on olnud minu käes 25 aastat?

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: