Kutsikajutt

Grupikalli! Siin pildil on kutsikad 5-nädalased.

Avastasin, et pole siin poole sõnagagi maininud seltskonda, kes just sai meil kaks kuud vanaks ja kellest mõned on juba läinud oma uutesse kodudesse. Kutsikad!

Kaks kuud tagasi sündis meitel siin 10 Alaska malamuudi kutsikat. Tänaseks on neist saanud ülimalt asjalikud tegelased, kellega me teeme metsas juba 6-7-kilomeetriseid matkaringe. Nendest saavad kindlasti tublid kelgukoerad, sest vedamine on põlvkodade kaupa veres. Vanemad on suurepärased töökoerad, vanavanemad jooksevad Norra ühe tippkasvataja võistlusrakendis.

Muidugi ei juhtu ka midagi, kui neist kutsidest saavad pere lemmikud. Alaska malamuut on kahtlemata aktiivse inimese koer. Väsimatu seltsiline pikkadel matkadel, hea kaaslane jooksuringidel. Meil jooksevad nad peaaegu iga päev rakendis ja tavaliselt alla maratoni nad ei pääse. Ainult valvuriks nad hästi ei passi, sest nad rõõmustavad iga inimese üle, kes vaid nende juurde tuleb. Nad nii väga loodavad, et just neid valitse seekord metsa kaasa:)

Kutsikad elavad meil õues juba esimesest nädalast peale. Ei, neil ei ole sugugi külm. Kuigi sedasorti koera võib muidugi ka korteris pidada, siis õues tunnevad nad ennast ka suurepäraselt. Eriti kui on karmid miinused.

Nad mängivad, hauguvad, laulavad, jooksevad ja lollitavad nagu ikka väikesed koeralapsed. On vaktsineeritud, kiibitud. Oma kodu otsib neist praegu viis karvakera.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: