Miks siin valitseb vaikus?

27750570_1209493549186781_8776560972048925262_n

Otepääl Linnamäe orus rahvast sõidutamas. Pilt: Winterplace

Häbilugu küll, aga lihtsalt pole mitte midagi kirjutada. Või isegi kui on, siis pole aega ja kui on aega, siis ei näe põhjust jagada.

Naiivselt arvasin, et kui kolin maale, siis muutub elu aeglasemaks. Ei ole nii. On palju kiiremaks läinud. Linnasebimine tundub selle kõigega päris vaikelu. Mul on konstantselt iga päev mitu tundi puudu.

Õnneks tuli tali ja nüüd on tegemisi veelgi rohkem. Oleme käinud koerte killavooriga Otepääl kelgusõitu tegemas. See on terve päeva pikkune ettevõtmine: 8 koera, kelk ja varustus toppida treilerisse ja autosse, tund aega sõitu Otepääle, seal lahtipakkimine ja ülesseadmine. Õhtul sama teistpidi tagasi. Tore on, et kõik need Otepää päevad oleme kohapeal rabelenud nii, et pole aega vahepeal lonksu vettki võtta. Koerad on samuti ennast igati mõnusalt üleval pidanud ja muidugi nautinud täiega inimeste tähelepanu.

Jõed ja järved Emajõe Suursoos on ikka jääs ja hea, et oleme saanud seda toredust näidata ka mõnedele julgetele ja õnnelikele. Ütlen nii, sest Eesti oludes on küll tegemist haruldase vedamisega, kui õnnestub talve jooksul leida mõnigi aeg, et selline matk ette võtta.

IMG_20180123_115511_283

Taylaga soos suusatamas

Veel olen saanud käia viimaste talvedega võrreldes harjumatult palju suusatamas. Võtan alati kaasa mõne koera, sest tema tahab ju joosta ja mul ka toredam, kui keegi veab.

Kirjatöid võiks olla rohkemgi. Eriti just, mis puudutab toimetamistööd (st mitte lugude nullist kirjutamist). Lugusid on mul pooleli muidugi palju ja väga erinevaid. Aasta algusest on alanud mõnus koostöö uue ajakirjaga “Looduses”, mis on täpselt minu masti ajakiri. Teemad meeldivad.

 

IMG_6647-001

Hand made kroonlühter

Palgi ehitus on muidugi soiku jäänud ja see on ka loogiline. Kui lumi sulab, eks siis teeme edasi. Lõplikult valmis ja sisustatud on vaid tüdrukute tuba.

Hanna ja Helena käivad kenasti ja tervelt koolis. Enamasti toovad koju viisi. Palju kaasatakse neid igasugustesse võistkondadesse, alailma käivad kuskil väljasõitudel kooli esindamas. Õpivad parasjagu nö ametlikult ujuma, mis tähendab iganädalast ujumistundi Tartu Auras. Ratsutamas käivad samuti ning teevad edusamme – treener kiidab neid ja nad toimetavad hobustega juba päris osavalt.

Üldiselt on talv väga mõnus ja kevadet küll veel ei oota.

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: