Kevadet ei ootagi?

received_1828825127137434

Läkiläkid on sel aastal moes! Me ei leppinud Eikega kokku, et kanname ühesuguseid, nii lihtsalt juhtus:) 

Juba mõnda aega olen mõelnud, et midagi oleks nagu valesti. Siis äkki aga turgatas – nojah, selle aja peale ehk veebruari lõpuks-märtsi alguseks on mul alati talvest täiesti kopp ees olnud ja ootan juba pikisilmi kevadet. Sel aastal on kuidagi teisiti.

Võimalik, et asi on selles, et esimest korda elus saan nautida päris talve. Mitte vaevlemist talvel, kus kahlad pidevalt pruuni lumesopa sees ja puhastad saapaid soolatriipudest, kus vaevled autoga talv läbi kestvas parkimisdraamas, sest Tln kesklinnas käib talviti alati kõva võitlus parkimiskohtade pärast. Kus pead kael kange üles passima, et mõni purikas räästast kaela ei kukuks. Kus suusatamaminek on suuremat sorti ettevõtmine, mis eeldab enne suusarajale jõudmist kas a) autoga linnaserva sõitmist või b)bussiga linnaserva sõitmist.

Sel aastal on kõik kardinaalselt teisiti. On puhas lumi, piiramatu võimalus kelgutada, suusatada, sõita tõukekelguga, matkata niisama. Võid sõita metsas, võid sõita jõgedel. Suusaradu küll pole, kuid kruusateed on imeliselt hästi lahti aetud ning sisuliselt ongi need nagu vabastiili suusarajad. Ilmselt olen sel talvel suusatanud rohkem, kui ühelgi talvel täiskasvanueas. Isu ei saagi otsa ja ei väsigi. 15-kilomeetrise ringi lõpus on tavaliselt kahjutunne, et pole aega rohkemaks.

Millegipärast kujutatakse talvist maaelu ette kui pidevat lumevangis olemist. Teate, see on täielik jama. Sellist asja lihtsalt ei eksisteeri. On imetlusväärne, KUI tihti on näha lumesahka. Ta ei peaks käima pärast iga keskmise suurusega lumesadu, aga ta käib.

Ainuke tüütu asi on talve juures puudega kütmine. Puid läheb meeletult palju ning vahepeal oli päevi, kus hoidsin tuld koguaeg pliidi all, sest hoolimata korralikest akendest ja soojustusest jahtub elamine ikkagi kiiresti. Samas – puudega kütmine on hea füüsiline trenn, sest havi, kes puud kuuris ära lõhuks ja tuppa tooks, meil pole. Tuleb ise teha. Pole raske, aga võtab aega.

Niisiis ma ei oota veel kevadet. Pole vaadanud veel seemnelette ega teinud mingeid plaane, mida sel aastal kasvatada ja kus üldse kasvatada. Loodan, et imeilus talv kestab veel mõne nädala. Selle jooksul tuleb moraalselt ettevalmistada mudamülkaks, mis peatselt saabumas on.

Ühel varakevadisel õhtul tulid meile külla sõbrad linnast. Panime 12 koera ette, kaks kelku sleppi ning läksime päikeseloojanguks sohu. Imeline! Vaadake ise:)

IMG_20180304_085552_136 (2)

 

Pilti tegid Eike ja Ergo.

 

1 Response so far »

  1. 1

    Kris V said,

    Kusjuures samad sõnad! Käin mitu korda nädalas tööasjus linnas või niisama vanematel külas ning linnas on kuidagi imelik see talv. Kuidagi kribu kuigi ka seal on külm. Aga esimest korda aastate jooksul ei ole mul ikka veel vajadust seemneid osta 😀


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: