Kuidas jooksmise vihkaja hakkas jooksma

Sellel lool on kaugem ja lähedasem eellugu. Kaugem on see, et olen jooksmist vihanud kogu elu kehalise tundidest peale. Vastik, ei jõua, ajab hingeldama, pistma, näost punaseks, higiseks. Hoolimata vastikustundest selle tegevuse vastu käisin pärast keskkooli vähemalt ühel suvel väga järjepidevalt igal õhtul jooksmas ja jõudsin lõpuks sinnamaani, kus suutsin 15 kilomeetrit ilma maha suremata läbi silgata. Aga siis tuli talv ja jooksmine ununes enam kui 20ks aastaks. Nimelt ole  sellest alati paremaks pidanud kõikvõimalikke liikumisviise nagu kõndimist, suusatamist, jalgrattasõitu, ka tõuksiga sõitu, rulluisutamist jne.

Kaks kuud tagasi käisin tervisekontrollis. Tegin esimest korda elus koormustesti. See läks väga hästi ja oli üllatavalt lihtne läbida, eriti kui arvestada, et ma ei ole viimase aasta jooksul üldse klassikalises mõttes trenni teinud ja mingit võhmatrenni pole üldse kunagi teinud.

Sain sellest koormustestist innustust ja kuna ma käin väga tihti kiirkõndi tegemas, siis ükskord mõtlesin, et ma proovin õige sörkida. Et teen seda täpselt nii kaua kui ära väsin või enam ei viitsi. Viiekilomeetrine ring sai enne läbi ja ära ei väsinudki. Ei tekkinud ka tuttavat “hing-paelaga-kaelas” tunnet.

Ohhoo, äkki on mul jooksmisest täiesti vale arusaam ja see polegi nii kohutavalt vastik tegevus? Igatahes proovisin ma järgmisel pärast ja veel järgnevatel päevadel uuesti. Proovisin pikemaid distantse ja tempot lisada. Tänaseks olen ca 1,5 kuud nii 3-4 korda nädalas jooksmas käinud. Jooksen tund ja natuke peale ning läbin selle jooksul 9-10 kilomeetrit. Teotempost, ma tean, aga tempo polegi kuigi oluline, liikumine aga on. Väsimust ei ole tundnud kunagi. Hämmeldus kestab.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: