See ei ole enam Savilöövi netikodu!

Savilöövi talul on uued omanikud ja edaspidi ei leia siit blogist enam lugusid Savilöövilt. Talu müümine oli keeruline ja kurb. Ikkagi suur tükk elust, lausa ajastu. Aga eriti selle suve jooksul sai mulle selgeks, et ma ei jõua enam.

Terve suve sõitsin lugematuid kordi Tartumaalt Valgamaale. Heina niitma, rohima, uksi avama, talu näitama, katust tõrvama. Kõik need päevad olid vaid meeletu töörabamine hommikust õhtuni. Nii ei ole tore. Kahes talus korraga elada ei saa. Ja sellepärast on mul nüüd hea meel, et Savilöövil on rahvas, kes saabki keskenduda ühele paigale.

Siit blogist leiab nüüd lugusid ühest teisest maasektorist – Tartumaalt Ahunapalust. Siin elame me metsade keskel, Emajõe Suursoo ääres. Seened, marjad, koerad. Mulle meeldib siin. Tunnen ennast siin väga rikkana. Hanna ja Helena õhkavad väga tihti, et küll on tore ikka maal elada. Enamasti neil hetkedel, mida linnas lihtsalt pole – näiteks kui sa kõnnid üle õue tähistaeva all saunast tuppa või kui astud ilusal päikelisel hommikul kastesele rohule. Või nopid puu otsast magusaid ploome. Kohtud kooliteel metskitsega või kuuled hommikul soo tagant kurgete kurvatoonilist häälitsemist.

Siin olen uue ringi alguses. Seis on üsna sama nagu Savilöövilgi alguses – kõik laguneb, sest eelmine peremees pole olnud ülemäära hoolikas. Kõike tahaks teha kohe, sest ma olen ju kole kärsitu! Aga ega ei jõua ei ajaliselt ega finantsiliselt. Siis teeme järk-järgult.

 

1 Response so far »

  1. 1

    Yxkb said,

    Kummaline, et tunnen teatavat kurbust. Mina, tavaline anonüümne lugeja… Üks etapp on läbi ja hea on lugeda, et oled rahul oma kohaga. Valus on ära müüa oma armsat kohta. Olen ise seda tundnud.
    Keegi teine alustab oma elus Savilöövil käimist ja olemist. Loodame, et õnnelikult.
    Kohad on küll tähtsad, kuid kõige tähtsamad on inimesed meie ümber. Neid on asendada võimatu.


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: