Teine kevad Palgil

IMG_7905 (2)

Hanna meisterdas puutööringis Palgi talule sildi.

On teine kevad Palgil. Kiire nagu alati, sest mul on pea sees igasuguseid mõtteid ja kevadeti tabab mind alati suur õues tegutsemistuhin. Näiteks peenarde teema.  Tegelikult peaks rääkima ainsuses, sest üksainus peenar ongi. Selline Tootsi oma – juurviljad, lilled, salatikraam. Kõik on mahakülvatud ja katteloori all peab vastu.

Uued viljapuud. Vanad on…..vanad. Kannavad küll, aga hirmsasti on õunad usse täis. Üks neist, see kõige suurem, on Martsipan. See on väga väärt puu, sest Martsipan annab tolmu hästi paljudele teistele õunapuusortidele. Teistest sortidest on veel mingid sibulõunad ja vist Antonovka. Tõime mõned uued puud ka juurde.

Eelmisel aastal istutatud pirn on hirmsasti kasvu visanud ning talve ilusti üle elanud. Olen teda muidugi ka poputanud – kastsin eelmisel suvel kõvasti, ei unustanudki talveks võrku ümber panna ja nüüd kostitasin hobusesõnnikuga.

Veel leidub Palgil üks vana väga maitsvate sinakate viljadega ploomipuu. Mul pole küll ploomi kasvatamisse suurt usku (seni pole õnnestunud kasvatada, Savilöövil ei pidanud nad külmale vastu ja savimaa neile ei meeldinud), aga siiski tõime ühe teise ploomi talle seltsiks. Mõlemad on nad sellised, kes tolmuandjaks kedagi teist ei vaja ehk et teoorias peaks siit ka ploome tulema.

Toaakna alt leidsin ebaküdoonia. Suur põõsas, kuid külge ei tulnud midagi. Ta tahab vist teist omasugust kõrvale.

IMG_7893 (2)

Vanad õunapuud

Olen kõvasti uudismaad juurde teinud. See näeb välja põhimõtteliselt nagu murutraktori lõhkumine, sest käin üle aastaid niitmata maad, kus enne oli kartulipõld või kes teab mis. Mõne ajaga saab neist maadest ilus muruplats.

Lilli olen istutanud igasugustesse anumatesse ja kasvatan osa ka toas ette. Tahan, et sel aastal õitseks siin palju rohkem lilli.

IMG_7891 (2)

Igasugu kolu leidub siin majapidamises küll märkimisväärselt. Kurvaks teevad prügihunnikud, mida eelmisel elanikud on tekitanud kõikjale. Normaalne ju, et leiad endise kartulimaa vao vahelt täiesti kobeda kõpla, mis lihtsalt kukkus sinna käest. Või et tiiki on uputatud televiisor, olmeprügi ja ehitusjäätmed. Selle asja kordategemiseks on vaja juba suuremaid masinaid ja ei piisa enam kätepaarist. Aga iga asi omal ajal. Praegu mõlgub mul meeles mõni ehitus(kõpitsemis)projekt leitud koluga seoses.

IMG_7889 (2)

 

1 Response so far »

  1. 1

    elutants said,

    Pole hullu, meil kaevasid naabrid vana elektripliidi maa sisse, kõigest väiksemast kraamist rääkimata. Oleks tiik olnud, siis see oleks triiki rämpsu täis.


Comment RSS · TrackBack URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: